Pobjeda Hrvatske protiv Danske za ostanak u Diviziji A!

Hrvatska će se u nastavku Europskog prvenstva boriti za što bolju poziciju jer ostanak u Diviziji A je ovom pobjedom osiguran.

Hrvatska juniorska reprezentacija slavila je na Europskom prvenstvu protiv Danske rezultatom 90-66 u utakmici razigravanja od 9. do 16. mjesta. Pobjeda je to kojom je naša reprezentacija osigurala ostanak u najvišem rangu europske košarke i sljedeće godine.

Nisu izabranici Srđana Subotića otvorili utakmicu na najbolji način, Danska je krenula bolje i već nakon uvodnih nekoliko minuta stvorila je dvocifrenu prednost (4-14). Uslijedio je odgovor Hrvatske kada radimo do kraja poluvremena veliku seriju 40-13 te odlazimo na +17.

Kroz drugo poluvrijeme Hrvatska je održavala stečenu prednost, a pred kraj smo istu još i povećali za konačnih +24. U našim redovima treba istaknuti fenomenalnog Tonija Bilića koji je zabio 26 poena uz 73% šut. Vigo Bart dodao je 15 poena, a Luka Frančešević 13 poena uz osam skokova.

‘Jako važna pobjeda danas za nas, ušli smo jako nervozno, bez koncentracije i s puno grešaka. Dozvolili smo Danskoj da se lagano razigraju, ali onda smo dobili jedan važan impuls igrača s klupe i motivacija koju smo imali uspjela je vratiti utakmicu na naš kolosijek. Kasnije smo utakmicu cijelo vrijeme držali pod kontrolom. Znali smo s kojim ciljem smo došli ovdje i da neće biti nimalo lagano ga ispuniti zbog svih otkaza koje smo imali. Svaka čast svim momcima koji su od početka radili kako treba i mogu biti ponosni na ovo što smo napravili. Neka uživaju u ove dvije sljedeće utakmice. Ostaje mala žal što nismo bili kompletni, jer mislim da bi takvi mogli puno više napraviti i da bi imali za što reći u gornjem domu. Sigurno smo jako zadovoljni i čestitke svima!’ – rekao je izbornik Subotić za Crošarku.

Sutra je dan odmora, a u petak nas očekuje susret protiv reprezentacije Švedske.