Hrvatska bolja od Švedske, sutra protiv Italije za deveto mjesto!

Naši juniori će u nedjelju, 30. srpnja tražiti pobjedu protiv Italije za deveto mjesto na Europskom prvenstvu. Unatoč svim problemima, bio bi to jedan dobar rezultat koji bi nas sve zadovoljio.

Hrvatska juniorska reprezentacija slavila je protiv Švedske u utakmici razigravanja od 9. do 12. mjesta na Europskom prvenstvu. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica koja je otišla u produžetke, a u kojima su izabranici Srđana Subotića izborili pobjedu rezultatom 87-85.

Hrvatska je opet kao i u utakmici protiv Danske nešto slabije otvorila utakmicu pa Švedska stvara početnu prednost od osam razlike (3-11). Ipak, naši se opet uspijevaju vrlo brzo vratiti, a onda i serijom 29-8 stvorili dvoznamenkastu prednost (32-19).

Nakon velikog odmora, opet su bolje reagirali Šveđani koji vraćaju egal u utakmicu napadački fenomenalnom trećom četvrtinom koja je završila rezultatom 20-32. U četvrtoj četvrtini igralo se koš za koš do samog kraja te se odlazi u produžetke gdje je Hrvatska ipak izvukla pobjedu.

Najbolji u našim redovima bili su Toni Bilić s 23 poena i šest skokova te Tin Udovičić s 14 poena i devet skokova. Upravo je Toni u završnici susreta zaradio, ono što je prema malim ekranima izgledalo, težu posjekotinu na glavi, a točne informacije o njegovom stanju očekujemo po izvještaju izbornika Srđana Subotića. Mi se za sada možemo samo nadati kako nije ništa ozbiljno.

Hrvatska će sutra zatvoriti Europsko prvenstvo utakmicom protiv Italije za 9. mjesto.