Hrvatska poražena od Izraela, čeka nas borba za ostanak!

Hrvatska reprezentacija će u još jednu borbu za ostanak, onu na U20 razini nismo uspjeli izboriti, nadamo se da će U18 biti uspješnija.

Hrvatska juniorska reprezentacija poražena je u osmini finala Europskog prvenstva od Izraela rezultatom 84-66. Bio je to izjednačen susret nepunih 30 minuta, a onda je uslijedio raspad.

U posljednje tri minute treće četvrtine ušlo se s rezultatom 55-53 za Izrael, tada slijedi pad naše reprezentacije. Ostali smo bez ideje u napadu, počeli smo ishitreno šutirati trice koje nismo pogađali i u sljedećih deset minuta Izrael radi seriju 24-5 kojom odlazi na dvocifrenu prednost i rješava utakmicu.

‘Odigrali smo jako dobro tri četvrtine, bili smo sasvim konkurentni i u igri za pobjedu, ali koštala nas je ta crna rupa na prelasku iz treće u četvrtu četvrtinu. Imali smo i nekoliko individualnih pogrešaka u obrani u igri jedan na jedan, ali i mora se priznati da je Izrael imao nekoliko ekstra poteza svoja dva najtalentiranija igrača. Zabili su neke stvarno teške koševe i time odveli utakmicu na svoju stranu, a mi se više nismo uspjeli vratiti.’ – rekao je Srđan Subotić za Crošarku.

Bilo je ovo velika prilika za našu juniorsku reprezentaciju da se plasira među najboljih osam u Europi jer niti Izrael nije briljirao. Izabranike Srđana Subotića tako očekuje razigravanje za ostanak od 9. do 16. mjesta, a suparnik će nam biti poraženi iz susreta Srbije i Danske.

‘Idemo dalje, čeka nas nova utakmica i prilika da u njoj dođemo do svog cilja kojeg smo zacrtali prije prvenstva. Najbitnije je da ovu utakmicu protiv Izraela zaboravimo, takav je turnirski sistem i bilo bi opasno da razmišljamo o propuštenoj šansi danas jer bi nas to moglo koštati.’ – zaključio je izbornik za kraj.