Poraz mlade reprezentacije od Grčke, u osmini finala čeka nas Njemačka!

Hrvatska mlada reprezentacija završila je grupnu fazu Europskog prvenstva na trećem mjestu koje nas vodi vjerojatno u najteži put kroz knockout fazu.

Hrvatska mlada reprezentacija doživjela je drugi poraz na Europskom prvenstvu, ovaj put je bila bolja Grčka. Izabranici Jeronima Šarina tako su zauzeli treće mjesto u Skupini C te će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane ekipe Skupine D, a to je reprezentacija Njemačke.

Bio je to vrlo izjednačen susret kroz prve dvije četvrtine gdje su obje reprezentacije imali najveću prednost od šest razlike. Hrvatska je na odmor otišla samo s jednim poenom prednosti i rezultatom 33-32.

U drugom poluvremenu domaćin ovog Europskog prvenstva, reprezentacija Grčke ubacila je u višu brzinu i u završnih deset minuta ulazi s dvocifrenom prednošću. Prednost je u nekim trenucima završnice dosegnula visokih 19 razlike i priči je tu bio kraj. Domaćin je rutinski odradio završnicu i priveo utakmicu kraju koja završava rezultatom 64-78.

U redovima naše reprezentacija najviše su se istaknuli Duje Brala s 18 poena i 7 asistencija te Tomislav i Zvonimir Ivišić s 13 poena i 4 skoka, odnosno 10 poena i 6 skokova.

Grčku su predvodili Lefteris Mantzoukas s 24 poena, Nikolaos Plotas s 18 poena te Evangelos Zougris s double-double učinkom uz 14 poena i 11 skokova.

Utakmica osmine finala protiv Njemačke na rasporedu je u srijedu, 12. srpnja, a u slučaju prolaska izvjesno je da nas u četvrtfinalu čeka prvi favorit za naslov prvaka – Španjolska.