Raspucani Bogdanović odveo Netse do pobjede

Bojan Bogdanović sa svojim je Brooklyn Netsima upisao uvjerljivu pobjedu nad Washington Wizardsima na domaćem terenu. Netsi su slavili 117:80 sačuvavši tako osmu poziciju u konferenciji, posljednje mjesto koje vodi u doigravanje.

Wizardsi su utakmicu otvorili sa 5:0 vodstvom, no kad su Netsi minutu kasnije stigli, a zatim tricom Joea Johnsona prestigli prednost gostujućeg sastava više nisu gledali natrag. Do kraja prve četvrtine već su imali +17 (31:14), što su održavali sve do posljednje dionice u kojoj su svoju prednost još više povećali.

Brooklyn je tu prednost povećao ponajviše zahvaljujući Bogdanoviću koji je u četvrtoj četvrtini postigao polovicu svojih koševa, njih 11 od ukupno 22 i polovicu svojih trica, 3 od ukupno 6 pa je utakmicu završio s učinkom od 22 poena, 3 skoka, 2 asistencije i jedna ukradena lopta. Za tri poena je bio savršen, svih šest šuteva ušla su u obruč te je ovim nastupom izjednačio svoj najbolji dosadašnji učinak od 22 koša kojih je već zabio Orlandu i Miamiju u studenom prošle godine.

Uz Bogdanovića, dobar je nastup za domaćine upisao i centar Brook Lopez s 26 koševa i 9 skokova, dok su u gostujućem sastavu najraspoloženiji bili Bradley Beal, 24 koševa, i Marcin Gortat s double-double učinkom, 21 koš i 16 skokova. Prva violina Wizardsa, John Wall propustio je utakmicu kako bi se odmorio za nadolazeće doigravanje.

Na parket su sinoć izašli i Indiana Pacersi Damjana Rudeža, ali nažalost Rudež nije dobio priliku aktivno sudjelovati novoj pobjedi svojih Pacersa na gostovanju u Detroitu. Pistonsi su se dobro držali do samoga kraja, no bolja završnica iskusnih Pacersa donijela im je vrlo važnu pobjedu. Slavili su gosti 107:103 zahvaljujući jako dobroj partiji Rodneyja Stuckeyja i C.J. Milesa, obojica zabili po 24 koševa, te ostali i dalje u utrci za doigravanje.

Treća momčad u toj utrci za playoff, Boston Celtics, slavili su na teško gostovanju u Clevelandu gdje su porazili Jamesa LeBrona i društvo 99:90.