Rusi uvjerljivi protiv Maccabija; Skromna večer Hrvata

Maccabi Tel Aviv je u susretu 34. kola Eurolige gostovao u St. Petersburgu kod Zenita. Ruska momčad upisala je uvjerljivu pobjedu rezultatom 86:69. Ponos Izraela imao je utakmicu za zaborav, a u sivilo svoje momčadi su se utopili hrvatski igrači.

U završnici prve četvrtine Zenit bježi na plus deset (21:11). Maccabi je u par navrata stizao na minus pet razlike, ali Rusi na veliki odmor odlaze s plus sedam na svome kontu. Potpuni pad Izraelaca dogodio se krajem treće dionice. Plus šest su igrači Zenita pretvorili u plus 18 i tu je rezultatska neizvjesnost bila riješena. Pobjeda Rusa više nije dolazila u pitanje.

Bila je to najlošija predstava dvojca Bender i Žižić u žutom dresu u posljednjih mjesec dana nakon što su značajno podigli svoju formu. Hrvatski tandem je na parketu proveo po 19 minuta, a Ante Žižić je postigao 4 poena uz jedan skok, dok je Bender bio na dva poena uz četiri skoka. Tyler Dorsey je s 15 poena bio najefikasniji igrač izraelske momčadi.

Ruse je predvodio Hollins s također 15 poena, a Kevin Pangos se priključio s 11 ubačaja. Nakon ove utakmice je Zenit na devetoj poziciji, jedno ispod crte ulaska u playoff, dok je Maccabi na skromnom 13. mjestu.