SC Derby nakon Zadra i Splita nadvisio i Cibonu

Cibona je upisala drugi uzastopni poraz u AdmiralBet ABA ligi, bolji je bio SC Derby koji je na domaćem terenu slavio s rezultatom 93:87.

Cibona je utakmica otvorila s pet vezanih poena te je održavala prednost do sredine prve četvrtine. Magee tricom izjednačuje rezultat (14:14) u četvrtoj minuti utakmice te pokreće seriju Derbya od 9:1. Domaćini su do kraja četvrtine nastavili s odličnom igrom u napadu te su prvih 10 minuta okončali s 33 poena na svom kontu za prednost od 7 poena.

U drugoj četvrtini vidjeli smo tek 25 poena, manje nego što su obje ekipe postigle u prvoj četvrtini. Tijekom drugih 10 minuta Studentski Centar se po prvi put odvojio na osjetniju prednost (37:26) koju su uspjeli zadržati do poluvremena na koje se otišlo s rezultatom 47:37.

Domaćini puno bolje ulaze u drugo poluvrijeme te uz seriju 11:2 odlaze na najveću prednost na utakmici (58:39). Cibonu u priključku drže Vranković i Radovčić, a nakon trice Drežnjaka približavaju se na 11 poena zaostatka. Ipak, Vinales i Magee ubrzo vraćaju SC Derby na 15 koševa prednosti te se s tim razmakom ušlo u zadnju četvrtinu.

Domaćini su relativno lako kontrolirali rezultat te je nakon trice Vinalesa za +16 u 37. minuti utakmice bilo izgledno da će bodovi ostati u Podgorici. S tim se nisu složili u Ciboni koja ulazi u seriju dalekometnih ubačaja (Drežnjak, Reuvers, Vildoza) te se u zadnju minutu ulazi s rezultatom 90:85.

Priliku za potpuni povratak u utakmicu Ciboni je dao Nikola Pavlićević. Prvo radi faul u napadu, no na drugoj strani tricu ne realizira Vildoza. Drežnjak šalje Pavlićevića na liniju slobodnih bacanja koji je polovičnog uspjeha. Vildoza pogađa floater na drugoj strani, no brzi faul je ovog puta napravljen na Vinalesu. Igrač utakmice je siguran s linije slobodnih bacanja (93:87), a do kraja susreta Reuvers i Gegić promašuju svoje dalekometne pokušaje.

Kyle Vinales ponovno je odigrao odličnu utakmicu – susret je završio s 32 poena i 5 asistencija, a pratili su ga Slavković (15), Magee (13) i Kamenjaš (12).

Cibonu je s 26 poena predvodio Drežnjak, gegić je zabio 16, a Reuvers i Vildoza po 13.

Vukovi sljedeću utakmicu u AdmiralBet ABA ligi igra u nedjelju kada gostuje na Gripama.