Seattle poražen od Minnesote, Dojkić na korak od double-doublea!

Naša Ivana Dojkić, koja je unatoč ozljedi prsta koju je zaradila još početkom utakmice, na terenu provela 32 minute te ubacila 14 poena i pritom odradila odličan posao.

Košarkašice Seattle Storma poražene su na gostovanju kod Minnesote Lynx rezultatom 93-104. Unatoč tome što je čak šest igračica gostujuće ekipe postiglo dvoznamenkasti broj poena, Seattle ipak na kraju nije uspio izbjeći poraz.

Ovo je drugi puta u povijesti franšize da se gubi utakmica u kojoj je šest igračica postiglo dvoznamenkasti broj poena, i prvi u regularnom vremenu. Prethodni takav slučaj bio je poraz od 110-106 u produžetku protiv Washingtona 1. rujna 2017. godine.

Sjajna prva četvrtina domaćina

Minnesota je bolje otvorila današnji dvoboj i odmah na startu povela sa 5-0, no Seattle se vrlo brzo pribrao i odgovorio svojom serijom od 7-0 za preuzimanje vodstva. Nakon toga uslijedila je rezultatska klackalica, a nakon šest minuta igre rezultat je bio izjednačen 16-16. Ipak domaći tim u završnici prve četvrtine značajno podiže ritam igre i prvi period zatvara serijom od 19-4, za ogronih +15, (35-20) nakon uvodnih deset minuta igre.

Prednost domaćina se povećala na čak 17 poena dva puta tijekom druge četvrtine, posljednji put kod rezultata 44-27. Ipak gošće se nisu predavale te su pronašle snage za odgovor. Do konca druge četvrtine zaigrale su svoju najbolju košarku u ovoj utakmici, odgovorile serijom 20-9 i smanjile zaostatak na šest poena, 53-47, s kojim se otišlo na odmor.

Seattle se približavao, Minnesota odoljevala

Cijela treća četvrtina protekla je u čvrstoj i ujednačenoj borbi dviju ekipa. Početkom trećeg perioda Seattle je dva puta prilazio na samo četiri poena zaostatka 53-49, a potom 55-51, no Minnesota je uspjela odbiti nalete gošći i sačuvati svoju prednost iz prvog poluvremena pa se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 80-74 u korist domaćina.

Collier je postigla prvih sedam poena za Minnesotu u četvrtoj četvrtini, počevši pogođenom tricom na otvaranju za prednost od 83-74. Magbegor je na drugoj strani odgovorila realiziranim slobodnim bacanjima smanjivši zaostatak na sedam poena, 83-76, na 9:25 do kraja, no ispostavit će se da je to bilo i najbliže što je Seattle uspio prići u posljednjem periodu.

Uslijedio je odgovor domaćina serijom 11-3 i ponovni odlazak na 15 poena prednosti 94-79 u 33. minuti utakmice s kojim su i prelomili ovaj susret na svoju stranu te su do kraja utakmice domaće igračice rutinski, i bez većih problema privele posao kraju, a Seattle je uspio samo donekle ublažiti konačnu razliku.

Minnesotu su do pobjede predvodile Napheesa Collier s rekordom karijere 33 poena i 10 skokova, Diamond Miller i Kayla McBride postigle po 18 poena.

Dojkić odlična unatoč ozljedi

Kod Seattlea najistaknutije bile su Ezi Magbegor i Sami Whitcomb s 20 poena, dok su po 14 poena postigle Jewell Loyd i naša Ivana Dojkić, koja je unatoč ozljedi prsta koju je zaradila još početkom utakmice, na terenu provela 32 minute i odradila odličan posao. Šut iz igre bio je na sjajnih 62,5% (2P 3-5, 3P 2-3, SB 2-2), uz to je imala po dva skoka, oduzete i izgubljene lopte te čak devet asistencija, no sve to nije bilo dovoljno za njezin tim da dođe do pobjede u ovom dvoboju.

Priliku za revanš Seattle će imati već u noći s četvrtka na petak u 4:00 sata ujutro po hrvatskom vremenu, kada je na rasporedu novi dvoboj ovih dvaju timova, ovog puta u Climate Pledge areni u Seattleu.