Sjajan nastup Ivane Dojkić u pobjedi nad Phoenixom!

Naša Ivana Dojkić utakmicu je započela u startnoj petorci te je još jednom demonstrirala sav raskoš talenta i kvalitete koju posjeduje.

Košarkašice Seattle Storma ostvarile su svoju drugu ovosezonsku pobjedu u WNBA ligi, s rezultatom 83-69, pao je u sonorskoj pustinji Phoenix Mercury.

Gošće su u ovom dvoboju pružile svoje najbolje ovosezonsko izdanje te su vodile od početka do kraja susreta. Već polovicom prve četvrtine Seattle je imao dvoznamenkastu prednost 16-5, pa potom i 21-11, no u završnici četvrtine dolazi do blagog pada u igri Seattlea, što domaćin koristi i prilazi na pet poena zaostatka. Nakon prvih deset minuta igre rezultat na semaforu pokazivao je 23-18 u korist Seattlea.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica u kojima je Seattle imao prednost koju nije znao dugoročno kontrolirati i zadržati, ovaj dvoboj pokazao je drugu i pozitivniju stranu karaktera koju ovaj tim posjeduje. Već početkom druge četvrtine Seattle radi novu veliku seriju od 12-0 i odvaja se na 35-18, da bi na predah otišli s 14 poena prednosti 50-36.

Sredinom treće dionice kratkotrajno se Phoenix primaknuo na devet poena zaostatka 55-46, no Seattle odgovara novom serijom od 8-0 te u tim trenucima i prelama susret na svoju stranu. Do kraja utakmice Phoenix više nije uspio ozbiljnije ugroziti vodstvo Seattlea, i gošće su rutinski privele posao kraju.

Bilo je ovo gotovo savršeno izdanje gostujućeg tima na oba kraja terena. Čvrstom obranom u potpunosti su zaustavljene glavne vedete Phoenixa Griner i Taurasi koje su kombinirano postigle dva poena u ovoj utakmici, dok je u napadačkom dijelu šut za tri poena ekipu Seattlea služio odlično. U tom segmentu igre gošće su imale 40% uspješnosti 12 pogođenih iz 30 pokušaja. Šuterski je posebno raspoložena bila Sami Whitcomb koja je ubacila šest trica iz deset pokušaja.

Naša Ivana Dojkić utakmicu je započela u startnoj petorci te je još jednom demonstrirala sav raskoš talenta i kvalitete koju posjeduje. Za 28 minuta u igri  ostvarila je učinak od 14 poena, četiri asistencije, dvije ukradene lopte, dva defanzivna skoka i jednu blokadu te je bila jedna od najvažnijih karika svog tima. Osim Dojkić i ranije spomenute Sami Whitcomb koja je utakmicu završila s 18 postignutih poena, u gostujućim redovima svakako treba istaknuti još i Jewell Loyd koja je ubacila 17 poena uz četiri skoka i četiri asistencije te Jordan Horston koja je ostvarila double-double učinak 13 poena i 14 skokova.

Kod domaćina Sophie Cunningham bila je najefikasnija s 21 postignutim poenom, a Sug Sutton ubacila je 15 uz šest skokova i četiri asistencije.

Seattle trenutno ima učinak od dvije pobjede i šest poraza te zauzima 10. mjesto na ligaškoj ljestvici. Sljedeća utakmica na rasporedu je u petak u Las Vegasu protiv prvih favorita za naslov – Las Vegas Aces.