Škrljevo u dramatičnoj završnici do pobjede nad Goricom

Košarkaši Adria Oil Škrljeva došli su do važne pobjede na gostovanju u Velikoj Gorici. Do svoje pete ovosezonske pobjede došli su s rezultatom 78:84.

Utakmicu su puno bolje otvorili Zeleni. Nakon što je Cinac položio za početno vodstvo Gorice, Škrljevo je serijom 19:3 (Barnjak 9, Jelenković 8 poena) stvorilo prvu značajniju prednost nakon samo sedam minuta igre.

Gosti zatim ponovno upadaju u crnu rupu, vrlo slično onoj iz zadnje utakmice protiv Ilirije kada su dozvolili 20 neodgovorenih koševa. Uljarević je tricom u 12. minuti zaključio seriju 17:0 za povratak Gorice u rezultatsku perdnost (22:19). Prvo poluvrijeme obilježilo je zabijanje u serijama – Škrljevo preko Adwaya i Hortmana odgovara mini-serijom 7:0 za vodstvo 22:26, da bi u sljedećem napadu Kalajžić realizirao tricu i dodatno bacanje za prvo izjednačenje na susretu.

Do kraja prvog poluvremena Gorica i Škrljevo su se izmjenjivali u vodsvtu, no na veliki odmor s pola koša (38:37) prednosti odlaze Bikovi.

Karlo Uljarević (FOTO: KK Gorica/Nenad Mudrinić)

U drugo poluvrijeme bolje je ušla momčad Damira Rajkovića, domaćinima su prve koševe dopustili tek nakon četiri minute igre kada je koš postigao Baković. Gorica je održavala prednost kroz gotovo cijelu treću četvrtinu, no ni u jedno trenutku nisu otišli na prednost većiu od 4 poena. To je iskoristio Paolo Marinelli koji je 20 sekundi prije malog odmara trciom poravnao rezultat na 55:55.

Posljednjih 10 minuta gosti otvaraju sa serijom 13:2 koja je uključivala dvije trice Jelenkovića i jednu Vrgoča. Goricu u igri drže Kapusta i Baković, no na drugoj strani napadom Škrljeva sjajno dirigiraju Jelenković i Marinelli koji su postigli 19 od 29 gostujućih poena u zadnjoj četvrtini.

Gorica se uspijela tricom Mašića 1:45 prije kraja približiti na -2 (73:75), no u faul-završnici gosti nisu dopustili novi preokret Bikova i te su zadržali maksimalan učinak na gostovanjima ove sezone.

Najbolji strijelac Adria Oil Škrljeva bio je Toni Jelenković s 22 poena, a upisao je i 4 skoka te 4 asistencije. Barnjak je zabio 21 uz 6 skokova i 5 asistencija, a dvoznamenkasti učinak upisao je i Marinelli (10).

Goricu je s 18 koševa predvodio Baković, 12 je zabio Kalajžić, a po 10 koševa postigli su Uljarević i Mašić.

Gorica će u sljedećem kolu gostovati kod najugodnijeg iznenađenja dosadašnjeg dijela prvenstva, Cedevite Junior, a Adria Oil Škrljevo će na svom terenu ugostiti Sonik Puntamiku.