Skupina E: Francuskih 102 koša za pobjedu protiv Latvije

Francuzi su u ovoj koševima rekordnoj utakmici uspjeli nadigrati Latvijce odličnim postotkom šuta za dva poena, kao i čvrstim skokom te su na kraju slavili 102:91.

Francuska – Latvija 102:91 (31:15; 52:35; 76:65)

Francuska: Lauvergne, Batum 19, Diot 5, Petro, Kahudi, Parker 23, Heutrel, Pietrus 2, De Colo 8, Diaw 16, Ajinca 25, Gelabale 4.

Latvija: Meiers 2, Mejeris 2, Freimanis 11, Blums 6, Berzins, Bertans 28, Kuksiks 11, Skele 8, Janicenoks 3, Strelnieks 14, Berzins 4, Selakovs 2.

Čak 31 koš zabili su Francuzi u prvom periodu utakmice, dok su svoje protivnike ostavili na samo 16. Odlični su u tom početnom dijelu bili Alexis Ajinca, Tony Parker i Nicolas Batum, čime su samo nagovijestili predstavu koju su prikazali kroz ostatak utakmice. S druge strane, Dairis Bertans uspio je zabiti dvije trice i jednom poentirati za dva, za svojih osam koševa u prvih 10 minuta igre.

U sljedećih 10 minuta, ranije spomenutom francuskom trojcu priključio se i Boris Diaw, zabivši osam poena, ali odigravši dobro i u segmentu obrane. Treću dionicu Latvijci pobjeđuju s šest razlike i smanjuju zaostatak te rezultat postavljaju na 76:65. U zadnjoj četvrtini, pri rezultatu 81:73, sedam i pol minuta prije kraja utakmice, Armands Skele, koji je dotad zabio pet poena u tom periodu, poskliznuo se prilikom pokušaja realiziranja kontre, te nije uspio približiti svoju momčad na samo šest koševa zaostatka što je moglo donijeti i drukčiji tijek utakmice do njenog završetka. Umjesto toga, Ajinca zabija za +10 Francuske.

Do kraja utakmice, latvijski igrači nisu uspjeli doći na manje od sedam razlike zaostatka, unatoč dobrim rolama Bertansa i Strelnieksa, te utakmicu svojim poenima zaključuju Parker i Diaw, za konačnih +11. Najbolji u pobjedničkoj momčadi bili su u reketu dominantni Ajinca s 25 koševa, pet skokova i tri blokade, prekaljeni Parker s 23 poena, Batum s 19 koševa i šest skokova, te Diaw s 19 koševa, devet skokova i tri asistencije. Kod poraženih Bertans je “ukrcao” 28, Strelnieks tome pridodao 14, a po 11 su zabili Kuksiks i Freimanis.