Sonik odnio pobjedu nakon dramatične završnice

Sonik Puntamika sinoć je na domaćem parketu u pravoj košarkaškoj poslastici 24. kola HT Premijer lige svladala Adria Oil Škrljevo rezultatom 86-84. Igrači Hrvoja Vlašića punih su 40 minuta lomili otpor žilavih suparnika, no na koncu su u posljednjim sekundama zahvaljujući Jakovu Vladoviću i Lovri Runjiću došli do vrijednog trijumfa i nova dva boda u hrvatskom prvenstvu.

Otvaranje susreta proteklo je u znaku gostiju koji su u početnim minutama nametnuli svoj ritam i vodili sve do sredine prve četvrtine i koša Gospića za 11-11. Gostujući trener krenuo je bez svog ponajboljeg igrača Frana Pilepića koji je u proteklih pet utakmica prosječno ubacivao 18 poena, no ulaskom iskusnog Riječanina na parket poremetio se fokus domaće obrane, što su gosti s Kvarnera iskoristili da tricom Bobana odu na 15-20. „Soniksi“ su ekspresno odgovorili s dva dalekometna ubačaja Gospića i Vladovića, nagovijestivši bolje izdanje u drugoj dionici.

Nije trebalo dugo čekati da se igrači Hrvoja Vlašića serijom 11-1 odvoje na prvu dvoznamenkastu prednost (34-24), ali raspoloženi Bakrani još su jednom pokazali da su trenutno u izvrsnoj formi te su u samo nekoliko minuta istopili zaostatak. Dobru rolu je odigrao nekadašnji igrač Zadra Toni Jelenković, no pravi problemi za Puntamičane dolazili su na drugoj strani terena gdje su olako gubili lopte, pa se na veliki odmor otišlo samo s plus jedan iz domaće perspektive (39-38).

Nastavak je donio tečniju igru s obje strane u kojoj se posebno istaknuo gostujući dvojac Robertson-Pilepić koji je stvarao velike probleme obrani Sonika. Veće odvajanje Rajkovićevih trupa spriječio je Tomislav Cvitković koji je sredinom treće četvrtine vezao osam poena i vratio svoju momčad u egal, prije nego je zbog četvrte osobne pogreške bio primoran preseliti na klupu. U posljednju dionicu ušlo se s minimalnom prednošću Škrljeva koje je na krilima razigranog Antonija Bobana držalo priključak sve do posljednjih pet minuta, nakon čega je uslijedila završnica kakve se ne bi posramile ni puno renomiranije lige. Rašić i Gospić tricama su vukli domaćine, no s druge je strane ekspresno odgovorio Gunjina, prije nego je Pilepić s linije slobodnih bacanja povisio na 75-79.

A tada je na scenu stupio Jakov Vladović. Iskusni razigravač Sonika uzeo je loptu u svoje ruke i sa sedam vezanih poena odbio sve napade skakački dominantnih gostiju koji su sinoć imali čak 15 drugih napada, dovukavši svoju momčad do novog izjednačenja. Semafor je uoči posljednje minute pokazivao 84-84, a lopta je na koncu došla u ruke mladog Lovre Runjića koji se odlučio na hrabar prodor izborivši dva slobodna bacanja. Premda u prvoj „pravoj“ seniorskoj sezoni u elitnom razredu hrvatske košarke, Runjiću ruka nije zadrhtala pa je pobjednika odlučivao zadnju napad. Akcija je očekivao išla na Pilepića koji se odlučio za tricu, no lopta je zastala na obruču za veliko slavlje u Jazinama.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Lovre Runjić s 20 te Ante Gospić sa 17 poena, a valja istaknuti i novu dobru predstavu Jakova Vladovića koji je završio sa 16 koševa i osam asistencija. Goste je predvodio snažni Arkim Martin Robertson s 24 poena i devet uhvaćenih lopti.