Split ostavio Sonik na -41, peta uzastopna pobjeda Žutih

U prvom susretu 6. kola HT Premijer lige Split je na Gripama uvjerljivo svladao Sonik Puntamiku s rezultatom 99:58.

Soniksi koji su na Gripe stigli u zantno oslabljenom sastavu uspjeli su utakmicu održati neizvjesnom 16 minuta (37:33) da bi do kraja poluvremena Žuti 13:2 stekli prvu značajniju prednost.

U drugom poluvremenu Split je s lakoćom održavao rezultatsku prednost koja je do kraja treće četvrtine narasla na +34, a s istekom četrdesete minute i najvećih +41.

Toni Perković se vratio u sastav Splita nakon što je propustio susret sa Zadrom te je bio najbolji strijelac Žutih sa 21 košem (trica 6/10), a upisao je i 6 skokova te 4 asistencije. Lovre Runjić je klubu u kojem je proveo prošlu sezonu zabio 16 koševa, a dvoznamenkasti učinak upisao i Tre McLean koji je zabio 11.

Goste je s 22 poena i 9 skokova predvodio Ivan Vučić, Jurič je zabio 13, a Prskalo i Gabriel Marić 11. Koliko su Soniksi bili hendikepirani neigranjem Šarlije, Palčića, Tomasa i Jošića govori i podatak da igrači s klupe nisu postigli ni jedan koš.

Split je s omjerom 5-1 zauzeo prvo mjesto na tablici te ga u nedjelju na Gripama očekuje dvoboj sa SC Derbyem u skolpu četvrtog kola AdmiralBet ABA lige. U sljedećem kolu domaćeg prvenstva Split putuje u Osijek, a Sonik Puntamika će na svom terenu odigrati utakmicu sa Zabokom.