Partizan slavio u Zagrebu, prvi poraz Cibone

Cibona je doživjela prvi poraz u AdmiralBet ABA ligi, na domaćem terenu izgubili su od Partizana s rezultatom 61:79.

Cibona je otvorila utakmicu s koševima Prkačina i Vrankovića za vodstvo od 4:0, a ispostavilo se da je to i posljednja prednost Vukova na ovom susretu. Cibona je u samo četiri minute dopustila Partizanu seriju od 18:0 u koju je 6 poena ugradio Avramović, dok su s 5 poena sudjelovali Punter i LeDay. Seriju gostju prekinuo je Radovčić s dva vezana polaganja, no LeDay i Madar vraćaju Partizan na dvoznamenkastu prednost do kraja prve četvrtine (11:22).

U drugu četvrtinu puno je bolje ušla Cibona te je nakon 14 minuta igre bila na 5 koševa zaostatka (23:28). Na drugoj strani odgovaraju Zagorac, Punter i LeDay te serijom 13:4 ponovno odvode goste na sigurno odstojanje. Ipak, Cibona je u zadnjih 140 sekundi ostavila Partizan bez postignutog koša te je do kraja poluvremena preko Drežnjaka, Gnjidića i Gegića vratila rezultatsku neizvjesnost (37:41).

Rezultatska neizvjesnost nastavila se sve do 28. minute kada je Reuvers tricom doveo Cibonu na pola koša zaostatka (50:51), no do kraja treće četvrtine trice pogađaju Dangubić i Moore te Partizan u zadnju četvrtinu ulazi sa sedam koševa viška (50:57).

U zadnjoj četvrtini Partizan je limitirao Cibonu na samo pet koševa u osam minuta, a seriju od 12:5 zaključio je Zagorac tricom za +14 (55:69) četiri i pol minute prije kraja utakmice. U posljednjih 30 sekundi Dangubić i LeDay pogađaju nove trice za konačnih +18 (61:79).

Jedini igrač s dvoznamenakstim učinkom u redovima Cibone bio je kapetan Roko Prkačin sa 14 koševa i 10 skokova. Gegić i Reuvers zabili su 9 poena, a Amerikanac je uhvatio i 9 skokova.

Partizan je s 24 poena predvodio Zach LeDay, a ostale statističke rubrike popunio je sa 6 asistencija i 5 skokova. Po 10 poena zabili su Punter i Zagorac.

Cibonu u nedjelju očekuje gostovanje kod Adria Oil Škrljeva, a sljedeću utakmicu u ABA ligi odigrati će u ponedjeljak 25. listopada kada gostuju kod SC Derbya.