Toni Prostran: Zagreb je dobro utreniran, ali idemo na pobjedu

Danas s početkom u 18:00, na parketu dvorane u Trnskom, odigrava se susret 13. kola Lige za prvaka, a sastaju se domaćin Zagreb i gost Zadar. Dok Zadar zauzima treću poziciju s devet pobjeda i tri poraza dosada u prvenstvu, te je osigurao svoje mjesto u ABA ligi, Mravi imaju četiri pobjede uz osam poraza i trenutno se nalaze u borbi za četvrtu poziciju koja ih vodi u doigravanje. Pritom su im legitimni konkurenti šibenski Jolly i sinjski Alkar.

Utakmicu su najavili igrač Zadra Toni Prostran, kao i trener momčadi iz Krešinog doma, Rajko Vidaković.

Prostran je dao svoje viđenje momčadi Zagreba i naredne utakmice.

Mislim da je to jedna dobro utrenirana momčad, vodi ih vrhunski i iskusni trener. No, pripremali smo se kroz dobar scouting i idemo na pobjedu.

Vidaković ekipu Danijela Jusupa vidi kao ozbiljnu.

Zagreb je jedna ozbiljna ekipa, domaćinska ekipa koja na svom terenu rijetko gubi. Ta utakmica nam rezultatski možda i nije toliko bitna, ali bitna je da se vratimo u pobjednički ritam, da dobijemo samopouzdanje pred play-off. Idemo gore po dva boda i to je to.

Istaknuo je pojedine igrače protivnika.

Ovdje smo se mučili s njima prvo poluvrijeme, a drugo ih uspijeli slomiti. Mislim da gore moramo odigrati dobrih 40 minuta. Imaju Novačića i Marčinkovića koji su posljednje vrijeme u formi, zabijaju dosta. Pod košem je Halilović za kojeg mislim da je statistički među boljim igračima u ligi. To su tri igrača na koja se moramo bazirati. Međutim, igraju timsku košarku i moramo ih timski zaustaviti, također.

Dotakao se i filozofije poraza u sportu.

Porazi su sastavni dio sporta, tako da ne gledam da li je to lijepo ili nije. Poraz se dogodi u svakom kutku kugle zemaljske. Favoriti padaju, a pali smo i mi u Šibeniku. Ne gledam to kao neku tragediju. I da se izgubi u Zagrebu, ne bih to gledao kao tragediju.

Sudeći po najavama iz tabora Zadra, zagrebačka momčad shvaća se na ozbiljan način. Čini se kako je to, uzevši u obzir najavljeni izostanak Andrew Lawrencea i Marka Lyonsa koji su ponovno bojkotirali trening, jedini ispravan način. Možemo reći da nas u Trnskom očekuje zanimljiva utakmica.