Zadar dominatan bez obzira na loš zadnji period

U prilično jednosmjernoj utakmici koja je obilježena dominacijom Zadra od prve četvrtine, slavio je domaći klub rezultatom 72:54, u sklopu 12. kola ABA regionalne lige. Nije se mađarski klub uspio približiti na neku manju razliku te tako ugroziti prednost Zadrana, premda su igrači Szolnokija ipak pobijedili zadnju četvrtinu rezultatom 19:10 što je rezultat pada agresivnosti i koncentracije kod zadarske momčadi.

Prva dionica igre obilježena je dobrim kombinacijama trojca Allen TravisBrkić u zadarskim redovima koji je bio nezaustavljiv za mađarsku obranu koja je u svojim naporima mogla samo činiti prekršaje pa su tako Mađari vrlo rano ušli u bonus i pružili Zadru priliku za poentiranje putem slobodnih bacanja. 25:11 iznosio je rezultat prve četvrtine i već je tu bilo jasno kako će utakmica završiti.

Ranije spomenuti tercet igrača nastavlja svoju rapsodiju i u drugoj četvrtini, činivši osnovicu zadarske dominacije. 14. minuta donosi promjenu Szolnokijeve obrane koja se transferira u zonsku, a u istoj minuti u igru ulazi i novopridošli Jordan Burgason kojeg zadarska publika očito od početka simpatizira pa ga tako nagrađuje pljeskom. Do kraja perioda Mađari ipak uspijevaju smanjiti prednost Zadra u malom omjeru pa se na odmor odlazi rezultatom 48:26.

Predzadnju četvrtinu obilježila je smanjena efikasnost obiju momčadi, gdje gostujuća ekipa nije uspjela postići čak ni dvoznamenkast broj koševa u tom periodu. Kod Zadra se ističe Bariša Krasić koji postiže svih svojih šest koševa, dok se kod Szolnokija par igrača raspoređuje na postignutih devet koševa, a četvrtina završava rezultatom 14:9 u korist domaćina.

Finalnu dionicu Zadar odigrava jako loše, s obzirom da igrači koji su bili na terenu nisu bili u mogućnosti kvalitetno privesti utakmicu kraju, pa tako mađarska ekipa, što se četvrte četvrtine tiče, ostvaruje prednost od devet koševa. Trener Nazor odmarao je svoje najbolje igrače, a prava je šteta da Zadar nije uspio na pravi način privesti utakmicu kraju. Dvoboj tako završava rezultatom 72:54.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je već poslovično Travis s 18 koševa a slijedio ga je Brkić s 14 koševa (za samo 15 minuta), dok su dobru utakmicu odigrali i Kaštropil s postignutih 12 koševa te Allen koji je bio ključna figura u stvaranju početne prednosti s četiri koša kojima je dodao isto toliko asistencija i pet skokova pa ga trener nije više koristio u kasnijim periodima susreta. Kod gostiju najviše su zabili Kalve (13) i Šehović (12).

Momčad Zadra pokazala je danas da sadrži puno više kvalitete nego li Szolnoki, koji je ovim porazom zacementiran na zadnjem mjestu tablice, dok klub iz Donatovog grada sada iščekuje kiks Širokog i Cibone, koji igraju sutra i prekosutra, ne bi li se izjednačio s njima što se omjera pobjeda i poraza tiče. U sljedećim kolima očekuje Nazorove igrače gostovanje u Splitu, koje će, ukoliko se s njega donese pobjeda, biti odličan uvod u dvoboj s Partizanom na domaćem terenu, gdje pobjeda klub može lansirati i prema sredini tablice.