Zadar se provukao protiv Alkara, Gilbert promašio bacanja za produžetak

Košarkaši Zadra su teže od očekivanog došli do četvrte uzastopne pobjede, u velikoj drami na Višnjiku slavili su protiv Alkara s rezulattom 92:90.

Zadar je puno bolje ušao u utakmicu te se nakon početnih 16:7 činilo da će ovo biti još jedna rutinska pobjeda za aktualne prvake, no Sinjani preko Došena, Krstanovića i Gilberta brzo smanjuju zaostatak i na mali odmor odlaze s pola koša zaostatka (23:22).

U drugoj i trećoj četvrtini gledamo potpuno izjednačenu utakmicu. Zadar nije pronašao način za bijeg na više od šest koševa prednosti što je kaznio Gilbert u 29. minuti s dva uzastopna polaganja za 68-67.

Početak zadnjih 10 minuta obilježile su dvije izgubljene lopte Junakovića koje su Gilbert i Krstanović realitirali za prvo vodstvo Alkara na utakmici (68:71). Gosti su skoro cijelu zadnju četvrtinu proveli u vodstvu, sve dok Dominik Mavra nije položio za 87:86 dvije minute prije kraja.

Gosti se u vodstvo vraćaju tricom kapetana Vučića (87:89) na ulasku u zadnju minutu, ali na drugoj strani tricom odgovara Duje Brala za minimalnu prednost Zadra. U sljedećem napadu Alkar je u tri navrata pokušao doći do koša nakon napadačkih skokova Vučića i Gilberta, no uz njih dvoje neprecizan je bio i Gizdavčić.

Pravu dramu ponudilo je zadnjih 10 sekundi utakmice. Nakon što je Carter realizirao dva bacanja za 92:89, Vuković 0.7 sekundi do kraja faulira Gilberta na šutu za tri poena te mu daje priliku da odvede utakmicu u produžetak. Gilbert ipak ne realizira prvo bacanje, a nakon namjerno promašenog trećeg bacanja ne dolazi do skoka te bodovi ostaju u Zadru.

U redovima Zadra cijela je početna petorka upisala dvoznamenkasti učinak – Carter je zabio 22 uz 5 skokova i 6 ukradenih lopti, Brala je postigao 16, Junaković 14, Bursać 13, a Vuković 11 koševa.

Goste je predvodio Gilbert s 20 koševa, 5 skokova i 4 ukradene lopte, Gizdavčić je zabio 18, a Došen 14 poena.

U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Cibone, a Alkar će na svom terenu dočekati Vrijednosnice Osijek.