Zvezda prejaka: Loyd i društvo su ipak viši nivo od Cibone

U susretu 14. kola ABA lige snage su u Beogradu odmjerili Crvena zvezda i Cibona. Beograđani su ipak pokazali da su viši nivo od Cibosa te su već u prvoj četvrtini praktički riješili utakmicu. Cibona će ipak u petak tražiti bodove protiv FMP-a. Konačan rezultat bio je 85:63.

Zvezda otvara susret s 12:1. Cibosi nisu uspijevali poštići koš iz igre, osim jednog bacanja Roka Prkačina. Tek na ulasku u 7. minuti gosti preko Gnjidića u kontri postižu prve poene iz igre. Vladimir Jovanović je pokušavao probuditi svoju ekipu minutom odmora, ali je Zvezda počela šutersku epizodu preko bivših Cibosa, Halla i Jagodića-Kuridže.

Domaćini su zadržali dvocifrenu prednost i tijekom druge četvrtine, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 41:28. Jordan Loyd je bio nezaustavljiv pa prednost u trećoj četvrtini raste i do plus 18, ali se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 57:40.

U četvrtoj četvrtini nije bilo rezultatske neizvjesnosti pa su Beograđani bez poteškoća priveli utakmicu kraju.

Loyd je predvodio Zvezdu s 25 poena. Jagodić-Kuridža je ubacio 14, a Hall 13 poena. Roko Prkačin je bio najefikasniji kod Cibone s 13 poena i 10 skokova. Igor Marić je postigao 12 uz četiri trice.