ABA liga: Igokea nadigrala Cibonu

Košarkaši Igokee nadigrali su Cibonu kod kuće u susretu 24. kola ABA lige. Konačan rezultat bio je 88:80. Cibosi su se držali u egalu cijelu utakmice, ali Igokea je u ovom trenutku ipak kvalitetnija ekipa, a Vukovima nije pomogla ni dosta skraćenija klupa.

Prvo odvajanje Igokea bilježi sredinom prve dionice kada stvara šest poena prednosti, ali više od toga nije išlo pošto su se Zagrepčani brzo posložili. Na dvominutni odmor se otišlo s rezultatom 21:17. Domaćini su imali do osam poena viška u drugoj četvrtini, ali Cibose serija 7-0 drži na životu. Na poluvrijeme se odlazi sa 45:39 za Igokeu.

Cibosi se nisu uspijevali približiti u nastavku. Igokea je stalno držala osam, devet poena distance, a treću četvrtinu zaključuju s najviših plus 11, 64:53. Momčad Vladimira Jovanovića u zadnjih deset minuta ulazi puno hrabrije pa su organizacijski problemi u napadu otkonjeni.

Pet minuta prije kraja stižu Vukovi na plus pet nako trice Marića, a ubrzo preko Radovčića do samo minus četiri, 74:70. I tu Zagrepčani staju. Problemi s prekršajima u ionako skraćenoj rotaciji su praktički onemogućili Ciboni da bude konkurentnija u završnim minutama pa Igokea u konačnici odnosi zasluženu pobjedu.

Marko Jošilo je s 15 poena predvodio Igokeu do pobjede. Po 13 su dodali Clemmons i bivši igrač Zadra, Steven Gray. Kod Cibone je najefikasniji bio Planinić s 15 poena. Krešimir Radovčić je postigao 13 poena uz sedam asistencija. Gnjidić je ubacio 11, a Prkačin 10 poena uz osam skokova i pet asistencija.