ABA liga: Mornar ipak prejak za Split

Košarkaši Splita poraženi su na gostovanju kod Mornara u sklopu 21. kola ABA lige rezultatom 81:71. Žuti su odigrali solidnu utakmicu protiv ipak prejakog protivnika te ipak nisu uspjeli iznenaditi na gostovanju u Baru. Mornar je na kraju upisao rutinsku pobjedu unatoč dobrom otporu Splićana.

Mornar je bolje startao s uvodnih 7:0, ali Splićani su uspjeli konsolidirati redove te se vratiti u igru. Žuti su čak poveli s pet razlike – 15:20 nakon mini serije Lukovića i Marića. Ali je Lazić uzvratio s tricom za 18:20 nakon prvih deset minuta. Žuti su ubrzo pobjegli do maksimalnih plus sedam, ali to nije dugo potrajalo jer je Mornar ubacio u višu brzinu.

Poluvrijeme zaključuje Ilija Đoković sa sjajnom solo akcijom sa zvukom sirene za 51:45. Obrana Splita je posustala s obzirom da je primila 33 poena tijekom drugog perioda. U drugom dijelu domaćini ipak preuzimaju inicijativu pa treću dionicu zaključuju s dvocifrenom prednošću (67:56).

Split se nije predavao unatoč vodstvu Mornara te se u zadnjih pet minuta ušlo s plus šest za domaće. Imao je Split šansu za potpuni priključak, ali najviše što su postigli jest povratak na četiri poena zaostatka. U završnici je ponestalo koncentracije i preciznosti pa je Mornar priveo utakmicu kraju u penal završnici te slavio s 81:71.

Aleksandar Lazić je s 18 poena predvodio Mornar. Kod Splita je najefikasniji bio Luković s 19 poena i šest skokova (ali i šest izgubljenih lopti), a dvocifren je još bio Čampara koji je ubacio 11 poena.

Split u sljedećem kolu kod kuće dočekuje Megu Soccerbet.

Prije početka utakmice održala se lijepa gesta naime rukovodstvo Splita uručilo je prigodni poklon treneru Barana Mihajlu Pavičeviću kojem je ujedno i danas bio rođendan, te su mu se Splićani na taj način zahvalili na lijepim riječima koje je izgovorio prošle jeseni u „žutom salonu“.