ABA liga: Split poražen od FMP-a nakon dva produžetka

Košarkaši Splita poraženi su na gostovanju kod FMP-a u utakmici ABA lige nakon dva produžetka. Konačan rezultat bio je 96:92 u korist Beograđana.

Odličan start Splićana! Nakon par uvodnih minuta Žuti stvaraju razliku preko Marina Marića za plus deset, 10:20. Prednost je rasla i do plus 14, ali je na kraju domaćin zaključio prvu dionicu s rezultatom 15:27. Izgledalo sve bajno po domaćine i u nastavku.

Druga dionica i dalje pod kontrolom Splićana. Razigrao se Roko Ukić s tri trice pa su Splićani samo dvije minute prije poluvremena imali 27:41. Uslijedila je minuta odmora i velika crna rupa koja je Žute vjerojatno koštala utakmice! U 90 sekundi su domaćini ekspresno složili 14-1 seriju te odlaze na poluvrijeme sa samo pola koša zaostatka! Nevjerojatno je što su gosti uspjeli dozvoliti.

Kako je odmicala utakmica, gosti kao da su ostajali bez snage. Iako su držali egal u posljednjih deset minuta se ulazi s rezultatom 60:56. Preko novog pojačanja Handsa FMP stiže na 67:58 u 32. minuti utakmice. Split se dvije minute poslije preko Lukovića i Čampare vratio u egal.

U zadnjih 90 sekundi se ulazi s plus pet za domaće. Ukić zatim asistira Vrankoviću za minus tri te ubrzo promašuje tricu za izjednačenje, no to uspijeva Luković 13 sekundi prije kraja! Na kraju se odlazi u produžetak u kojem je Split bolji. FMP je preživio isključivo od vanjskog šuta, a u zadnjem napadu Čampara promašuje dvicu za pobjedu.

U drugom produžetku Split ostaje bez gasa, a šteta je što se nije pokušalo osvježiti petorku s izmjenom u tim trenucima. FMP koristi promašaje Žutih i bježi na 96:89.

Čović dobiva tehničku nakon polaganja, alo Split je u zadnjih 20 sekundi samo uspio ublažiti poraz premda je bilo prilike za novo izjednačenje.

Kod Splita je najefikasniji bio odlični Marko Luković s 26 poena. Roko Ukić je postigao 18 uz 8 asistencija i pet skokova. Dvocifren je bio Čampara s 11, kao i Marčinković koji je imao double-double s 11 skokova.