ABA liga: Split poražen od FMP-a nakon dva produžetka

Košarkaši Splita poraženi su na gostovanju kod FMP-a u utakmici ABA lige nakon dva produžetka. Konačan rezultat bio je 96:92 u korist Beograđana.

Odličan start Splićana! Nakon par uvodnih minuta Žuti stvaraju razliku preko Marina Marića za plus deset, 10:20. Prednost je rasla i do plus 14, ali je na kraju domaćin zaključio prvu dionicu s rezultatom 15:27. Izgledalo sve bajno po domaćine i u nastavku.

Druga dionica i dalje pod kontrolom Splićana. Razigrao se Roko Ukić s tri trice pa su Splićani samo dvije minute prije poluvremena imali 27:41. Uslijedila je minuta odmora i velika crna rupa koja je Žute vjerojatno koštala utakmice! U 90 sekundi su domaćini ekspresno složili 14-1 seriju te odlaze na poluvrijeme sa samo pola koša zaostatka! Nevjerojatno je što su gosti uspjeli dozvoliti.

_

Kako je odmicala utakmica, gosti kao da su ostajali bez snage. Iako su držali egal u posljednjih deset minuta se ulazi s rezultatom 60:56. Preko novog pojačanja Handsa FMP stiže na 67:58 u 32. minuti utakmice. Split se dvije minute poslije preko Lukovića i Čampare vratio u egal.

U zadnjih 90 sekundi se ulazi s plus pet za domaće. Ukić zatim asistira Vrankoviću za minus tri te ubrzo promašuje tricu za izjednačenje, no to uspijeva Luković 13 sekundi prije kraja! Na kraju se odlazi u produžetak u kojem je Split bolji. FMP je preživio isključivo od vanjskog šuta, a u zadnjem napadu Čampara promašuje dvicu za pobjedu.

U drugom produžetku Split ostaje bez gasa, a šteta je što se nije pokušalo osvježiti petorku s izmjenom u tim trenucima. FMP koristi promašaje Žutih i bježi na 96:89.

Čović dobiva tehničku nakon polaganja, alo Split je u zadnjih 20 sekundi samo uspio ublažiti poraz premda je bilo prilike za novo izjednačenje.

Kod Splita je najefikasniji bio odlični Marko Luković s 26 poena. Roko Ukić je postigao 18 uz 8 asistencija i pet skokova. Dvocifren je bio Čampara s 11, kao i Marčinković koji je imao double-double s 11 skokova.