Cedevita Junior preko Furnira do druge pobjede

Cedevita Junior sezonu u HT Premijer ligi otvorila je s dvije pobjede. Nakon što su igrači Damira Mulaomerovića na otvaranju sezone u Domu sportova prošlu srijedu svladali Splićane, sada su na istom mjestu bili bolji i od Furnira sa 107:93.

Već je na kraju prve četvrtine bilo 34:19 za Cedevitu Junior. Na poluvrijeme su domaćini uz 21 poen, tri skoka i tri asistencije Gorana Filipovića otišli s 48:27, a gosti su zaprijetili kad su u 33. minuti došli na -9.

Emir Šabić potom je iz desnog kuta zabio važnu tricu za 90:78 vodstvo Cedevite Junior. Ubrzo je još jednu pogodio i za 95:81, a narančasti nakon toga više nisu ispustili dvoznamenkastu prednost.

Igor Marić (FOTO: HKS/Marin Sušić)

U dresu pobjednika Filipović je utakmicu završio s 31 poenom, pet skokova, 10 asistencija i valorizacijom 39, a Rok Radović upisao je 19 poena i pet skokova.
Furnir je predvodio Kenan Karahodžić s 19 poena i pet skokova.

Goran Filipović, igrač Cedevite: “Rekao bih da smo od početka shvatili utakmicu ozbiljno. Već smo nakon 13 minuta zabili 48 poena, što govori koliko smo ozbiljno napadački i koncentrirano ušli. Praktički smo sve ono što smo planirali i dogovarali ispoštovali. Mislim da utakmica nije dolazila u pitanje, kontrolirali smo je od početka do kraja. Idemo se spremati za Zadar, odmoriti se i nastaviti raditi. Mladi smo, možda su neki mislili da ćemo manje-više solirati. Međutim, u ova dva prva kola pokazujemo neku konstantu u igri. Pogotovo u napadačkoj igri i mislim da je to plod našeg rada. Imamo i dalje oscilacija, no to su slatke brige da ih smanjimo.”

Kenan Karahodžić, igrač Furnira: “Počeli smo loše. Znali smo da će Cedevita početi jako agresivno i da igraju veoma brzo. Nismo odigrali kao što smo se dogovorili prije utakmice. U drugom poluvremenu smo pokušali spustiti razliku, ali već je bila prevelika razlika. Ubuduće ćemo se pokušati održati što više u igri.”

Tekst: KK Cedevita Junior