Cure idu na EuroBasket: Sjajna Hrvatska nadigrala Njemačku

Hrvatska ide na Eurobasket! Izabranice Stipe Bralića slavile su protiv Njemačke rezultatom 80:66 nakon vrhunske predstave i sjajne treće četvrtine.

Hrvatska nije dobro započela. Njemačka je furiozno počela u prvoj dionici pa su stvorile njihove igračice prednost 21:9. Izabranice Stipe Bralića nisu bile u izglednoj situaciji, ali ubrzo su se “opustile” nakon uvodne treme pa su uspjele smanjiti zaostatak na 23:18.

Obrana Hrvatske dignuta je na iznimno visoki nivo i to je došlo na naplatu! Njemačka je ostavljena na samo 11 poena u drugoj dionici pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 34:41 u korist “Crvenih djevojaka”.

ivana-dojkic-marija-režan-hrvatska-ženska-košarkaška-reprezentacija

Furiozno otvaranje i timska igra

Sjajno otvaranje drugog poluvremena. Timska igra i kvalitetna obrana donijele su Bralićevim izabranicama čak 16 poena viška sredinom treće dionice! Posebno je raspoložena, u oba pravca, bila Iva Slonjšak čija je čuvena blokada protivnice na trici i sprint u kontru za plus 18 bio najbolji pokazatelj hrvatske igre! Treću dionicu zaključuje Ivana Dojkić koja krade loptu i iznuđuje nesportsku pogrešku pa Hrvatska koristi priliku za plus 20 – 45:65.

dojkić-mašić

U uvodnih par minuta zadnje dionice jurnjava na parketu u kojoj se ipak bolje snalaze njemačke košarkašice i smanjuju zaostatak na minus 11 (58:69) pa je Bralić pozvao minutu odmora pet i pol minuta prije kraja. Marija Režan je brzo morala napustiti igru zbog pet osobnih pa ju je zamijenila Andrijana Cvitković.

Smanjile su Nijemice na samo minus sedam dvije minute prije kraja. Ali to je bilo sve od njih jer je hrvatska obrana opet proradila. Sjajno je reagirala Dojkić u ključnim trenucima i osigurala Hrvatskoj pobjedu u završnici. Najefikasniji je kod Hrvatske bio tandem Dojkić – Slonjšak. Obje su postigle po 23 poena, Slonjšak je imala i 10 skokova, a Dojkić sedam skokova i šest asistencija. Marija Režan je ubacila 17, a Lea Miletić 10 poena.