Dojkić i Seattle upisali drugi poraz u sezoni! (VIDEO)

U noći s petka na subotu Ivana Dojkić i njezin Seattle Storm odigrali su svoju drugu ovosezonsku utakmicu u WNBA ligi te upisali novi poraz. Bolja je ovoga puta bila ekipa Dallas Wings koja je slavila rezultatom 95-91.

Nakon što su na startu sezone na svom terenu uvjerljivo poražene od aktualnih prvakinja ekipe Las Vegas Aces 105-64, igračice Seattlea u ovoj su utakmici tražili svojevrsnu priliku za iskupljenje pred svojim navijačima.

Domaći tim vrlo dobro je ušao u dvoboj i poveo sa 11-2 u uvodnim minutama utakmice, no dobar start domaćina kao da je razljutio igračice Dallasa koje su se vrlo brzo “probudile”, podigle agresivnost u obrani i prvenstveno kroz dominaciju pod košem odgovorile nevjerojatnom serijom. Gošće su na ulasku u posljednju minutu imale +12 (30-18), no konačni rezultat prve četvrtine postavila je  Ivana Dojkić postigavši koš uz dodatno slobodno bacanje, pa je nakon prvih deset minuta igre rezultat na semaforu pokazivao 30-21 u korist gostujućeg tima.

Nakon sjajno odigranog drugog dijela prve četvrtine, Dallas  jednako furiozno ulazi u nastavak utakmice i u 13 minuti utakmice odlazi na 38-25, međutim Seattle uspijeva odgovoriti preko raspoloženih Jawell Loyd i Kie Nurse te se vrlo brzo primaknuti na samo šest poena zaostatka 34-40. Ipak tu razinu igre nisu uspjeli održati do konca prvog poluvremena, ponovno su zapali u blagu “crnu rupu” što je Dallas iskoristio za novo odvajanje pa se tako na odmor otišlo s rezultatom 52-41 u korist gostujućeg tima.

Stečenu prednost iz prvog dijela Dallas je relativno rutinski održavao velikim dijelom drugog poluvremena te domaćin nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti, a kada je na 3 minute i 40 sekundi do kraja rezultat na semaforu pokazivao 91-80 u korist gostujućeg tima činilo se da je priči kraj – no košarka nas je u ovoj utakmici još jednom podsjetila kakve spektakle nam je u stanju ponuditi i zašto je svi toliko volimo. Iako se činilo da je priči kraj i da domaćin nema šansu za povratak u ovaj dvoboj tako nisu mislile Kia Nurse i Jewell Loyd koje su svojim poenima kreirale nevjerojatnu seriju domaćina od 11-2 pa se u posljednju minutu ušlo s rezultatom 93-91 za Dallas. Imao je Seattle i napad za izjednačenje ili potpuni preokret nakon što je prekršaj u napadu načinila igračica Dallasa Natasha Howard, no taj napad Seattle nije iskoristio, pa je konačan rezultat utakmice postavila Satou Sabbaly poenima na drugoj strani.

Dallas je do pobjede vodila nevjerojatna Arike Ogunbowale sa 26 poena, četiri skoka, i šest asistencija, po 17 su upisale Satou Sabally i Crystal Dangerfield, dok je Natasha Howard ubacila 16 uz devet skokova i čak četiri blokade.

Naša Ivana Dojkić za Seattle u ovom susretu je imala manju minutažu. Na terenu je provela šest minuta i za to vrijeme postigla tri poena uz jedan skok i izgubljenu loptu, dok su najistaknutije u domaćim redovima bile spomenute Jewell Loyd sa 30 i Kia Nurse sa 20 postignutih poena te Ezi Magbegor koja je ubacila 15 poena.