Fenerbahče nanizao sedam pobjeda, sve bliži Playoffu

U svojoj 22. utakmici ove sezone u košarkaškoj Euroligi, Fenerbahče se primaknuo na korak zone koja vodi u Playoff. Zadnja žrtva turske ekipe bio je izraelski Maccabi iz Tel Aviva, a rezultat tog susreta bio je 82-75. Fenerbahče je predvodio Jan Vesely koji je upisao 18 poena uz šest skokova i četiri asistencije. Kod gostujuće ekipe Elijah Bryant je imao sličan učinak, a uz 18 poena je dodao četiri skoka i tri asistencije.

Puno bolji u drugom poluvremenu

Nakon što su u prvom poluvremenu imali prednost od samo jednog poena (36-35), igrači Fenerbahčea odlično su krenuli u treću četvrtinu serijom od 8-2, ali je Maccabi uspio poravnati rezultat na 46-46. Ipak, Fenerbahče još jednom prelazi u vodstvo i odlazi na 67-56 samo osam minuta do kraja utakmice te olakšava situaciju svojim navijačima i onima koji vole klađenje na favorite. Maccabi se još jednom vraća na samo četiri poena razlike kada je dvije trice zaredom pogodio Scottie Wilbekin, ali više od toga ipak nisu mogli te naposljetku Fenerbahče rutinski privodi utakmicu kraju bez iznenađenja.

Sedam pobjeda u nizu
Da se Fenerbahče nalazi u sjajnoj formi dovoljno govori pogled na njihovih zadnjih sedam utakmica Eurolige. U svakoj od njih zabilježili su pobjede, a redom su padale ekipe Olympiakosa, Lyona, Crvene Zvezde, Baskonije, Panathinaikosa, CSKA Moskve i sada Maccabija. Upravo se njihov najbolji igrač zadnje utakmice, Jan Vesely, obratio novinarima i osvrnuo na predstave svoje ekipe:
“Iz dana u dan igramo sve bolje i bolje i jako sam sretan što idemo u tom pozitivnom smjeru. Iako sam bio ozlijeđen i prilikom povratka nisam bio 100% spreman, pokušavam dati sve od sebe iz utakmice u utakmicu. Sada se osjećam sjajno i pronašao sam svoj ritam te se nadam kako možemo nastaviti ovu pozitivnu seriju koju smo si stvorili.”

Na njegovu se izjavu kratko nadovezao Dyshawn Pierre koji je Maccabiju zabio 15 poena uz četiri skoka:
“Ova sedma pobjeda u nizu je izuzetno važna za nas i utrku za Playoff. Pokušavamo uvijek misliti samo na onu iduću utakmicu i to se pokazuje vrlo važnim, a rezultati koje ostvarujemo pravi su dokaz tome.”

Jedno mjesto od Playoffa

Fenerbahče se sada nalazi na devetoj poziciji na tablici, odnosno jedno mjesto od zone koja vodi u Playoff. Nakon 22 odigrana susreta imaju omjer od 12 pobjeda i deset poraza. Jednako stoji i Anadolu Efes na osmoj poziciji, a na sedmoj je Žalgiris koji također ima 12 pobjeda, no i utakmicu manje. Na prvoj je poziciji i dalje Barcelona sa 16 pobjeda i šest poraza, a prati je CSKA iz Moskve s 15 pobjeda i šest poraza te utakmicom manje. Fenerbahčeu za vratom puše i Valencia s desete pozicije koja ima 11 pobjeda i deset poraza te utakmicu manje. Ona će svoj susret zaostatka odigrati protiv Žalgirisa i dati nam bolju sliku trenutne utrke za Playoff.

U idućem kolu Fenerbahče putuje u Rusiju

Velike su šanse da bi se serija pobjeda Fenerbahčea mogla nakon iduće utakmice produljiti i na osam pobjeda jer ekipa gostuje kod Khimkija koji je uvjerljivo najlošija ekipa natjecanja. Rusi se nalaze na zadnjem mjestu sa samo dvije pobjede i čak 20 poraza.