Škrljevo ostavilo Alkar na -19 za četvrtu pobjedu u sezoni

Adria Oil Škrljevo upisalo je i četvrtu ovosezonsku pobjedu, na gostovanju u Sinju su slavili protiv Alkara s rezultatom 79:98.

Alkar je u utakmicu ušao bez Stipe Krstanovića i Duje Putnika, a najnovija vijest iz redova sinjskog prvoligaša je rastanak s Alijem Ahmedom.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu te je sredinom prve četvrtine poveo rezultatom 15:9 preko dobro raspoloženih Tomaševića i Šarića. Nakon sporijeg ulaska u utakmicu gost se bude te serijom 10:0 preuzimaju vodstvo koje više nisu ispuštali do kraja susreta.

Alkar je držao priključak sa Škrljevom do sredine druge četvrtine kada se gosti preko Hortmana, Vrgoča i Barnjaka po prvi puta odvajaju na dvoznamenkastu prednost (32:42). U posljednjih pet minuta prvog poluvremena jedine poene za Sinajne postigli su Gizdavčić i Šarić koji nisu dopustili bijeg gostiju na veću razliku pa se na odmor otišlo s rezultatom 41:50.

Zaostatak od desetak poena Alkar je držao sve do sredine treće četvrtine kada pri rezultatu 49:58 gosti rade seriju 8:0 te odlaze na, do tada najvećih, +17.

U posljednjoj četvrtini Alkar se ponovno približava na 10 poena zaostatka (70:80), no nakon minute odmora sjajno reagira Paolo Marinelli koji sa sedam vezanih poena odvodi utakmicu u mirne vode. Škrljevo je s lakoćom kontroliralo utakmicu do samog kraja, u jednom trenutku su imali u 23 poena viška, te su zasluženo upisali četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Josip Barnjak predvodio je goste s 22 koša (8/10 iz igre), 5 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte za ukupnu valorizaciju 32. Veliku pomoć imao je u igračima s klupe, Paolo Marinelli zabio je 20, a Ivan Vrgoč 15 koševa.

Domaćine su predvodili igrači na posudbi iz Splita, Viktor Šarić zabio je 22 poena, a tome je dodao 7 skokova i 3 ukradene lopte, dok je Roko Gizdavčić susret završio s 15 koševa.

Adria Oil Škrljevo za vikend očekuje domaći susret sa Cibonom, dok Alkar očekuje gostovanje kod Cedevite Junior.