Hrvatska slavila protiv Islanda za prvo mjesto u skupini!

Reprezentacije Hrvatske i Islanda neporažene su ušle u posljednji susret skupine, susret koji je odlučivao tko će u četvrtfinale s prvog, a tko s drugog mjesta.

Hrvatska ženska U18 reprezentacija slavila je i u svom četvrtom susretu na Europskom prvenstvu B divizije protiv Islanda rezultatom 39-106. Bila je to jednosmjerna utakmica od samog starta, jer naša reprezentacija nije pružila Islanđankama niti trunku šansi.

1. ČETVRTINA

Za razliku od uvodna dva susreta na Europskom prvenstvu protiv Danske i Nizozemske, naše cure odmah su utakmicu otvorile furiozno. S čak sedam izgubljenih lopti u uvodnih pet minuta prve četvrtine, Islanđanke su poklonile Hrvatskoj priliku za rano odvajanje, a naše cure taj poklon i koriste. Odlazi se na +16 (6-22) kada se napokon naše suparnice uspijevaju konsolidirati i privesti četvrtinu kraju bez dodatnog rasipanja i odlaska u još veći minus (10-27).

2. ČETVRTINA

Islanđanke ponovno loše otvaraju četvrtinu, gube lopte i promašuju šuteve, a Hrvatska serijom 6-0 odlazi na najveću prednost u susretu +23 (10-33). Nisu tu stale naše cure, i dalje fenomenalnom igrom u obrani prisiljavaju suparnice na greške i teške šuteve, na drugoj strani svoje prilike koriste i prednost iz posjeda u posjed raste. Tri minute prije kraja prvog poluvremena rezultat je već 14-49 i čini se kako će ostatak utakmice biti samo odrađivanje posla. U posljednjoj minuti Lana Bešlić zabija dva šuta za tri poena, Zara Valčić krade loptu i polaže za konačnih +42 nakon prvih dvadeset minuta igre (15-57).

3. ČETVRTINA

U prvoj polovici treće četvrtine na terenu se igrala izjednačena košarka i nakon prvih pet minuta rezultat iste bio je 12-13 za Hrvatsku. Druga polovica četvrtine bila je potpuno druga priča, Hrvatska radi seriju 18-0 i postavlja konačan rezultat treće četvrtine 12-31, a utakmice 27-88.

4. ČETVRTINA

Posljednju četvrtinu naša reprezentacija opet otvara serijom, ovaj put 9-0. Prednost raste iz napada u napad i pet minuta prije kraja susreta Hrvatska ima najvećih +71 na utakmici (31-102). Do kraja utakmice, Islanđanke su uspjele tek smanjiti minus na 67 poena zaostatka za konačan rezultat 39-106.

Hrvatska odlazi u četvrtfinale kao prvoplasirana ekipa skupine A, a ondje ćemo suparnika saznati nakon što svoj susret odigraju Republika Irska te Bosna i Hercegovina.