Hrvatska U18 ženska reprezentacija osvojila je zlato!

Završeno je Europsko prvenstvo B divizije koje se ove godine kroz protekli tjedan održalo u bugarskom glavnom gradu Sofiji, a pobjednik je upravo naša reprezentacija!

Hrvatska ženska U18 reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu B divizije, ali i ostvarila plasman u najviši rang ženske košarke u Europi – Diviziju A!

Naše cure bile su bolje u finalu od reprezentacije Luksemburga koju je predvodila nevjerojatna Faith Ehi Etute s 20 poena i 20 skokova. Hrvatsku su u utakmici predvodile Lucija Banović s 25 poena, sedam skokova i pet asistencija, Petra Božan double-double učinkom s 20 poena, 11 skokova i četiri asistencije te Nina Novak s 21 poenom, četiri skoka, tri asistencije te čak pet trica!

1. ČETVRTINA

Tko god je neutralan odlučio pogledati ovu utakmicu, mogao je vrlo brzo zaključiti da se igra finalna utakmica. Fenomenalan ulazak obje ekipe, igra se koš za koš iz napada u napad i bez promašaja pa je tako nakon samo pet minuta igre rezultat 18-16. Hrvatska na krilima Nine Novak šutira visokih 83%, a tek onda kreće show.

Nina Novak pogađa dvije trice i donosi Hrvatskoj prednost od sedam razlike (26-19), a na svoj konto piše 15 poen nakon samo osam minuta igre. Na drugoj strani, Faith Ehi Etute uzdanica Luksemburga i vrlo vjerojatno MVP cijelog turnira, završava četvrtinu s tri poena bez koša iz igre.

Do kraja prve četvrtine naša je reprezentacija još podebljala prednost i na mali odmor odlazi s deset poena razlike (34-24) uz 83% šut i 100% šut za tri poena (5-5).

2. ČETVRTINA

Nisu stali Hrvatska i Nina Novak završetkom prve četvrtine – još jednom tricom Nine (4-5) nastavila se graditi prednost i nakon samo tri minute igre te serije 9-2 prednost je +17 (43-26). I Petra Božan probudila se u najbolje vrijeme i napokon izgleda fenomenalno i nadmoćno pod košem. Lucija Banović također je bila punih 17 minuta nepogrešiva s 12 poena i 5-5 šutom.

Stečenu prednost Hrvatska je pametno čuvala do kraja poluvremena pa na odmor odlazimo s 53-40! Poezija od košarke naše reprezentacije u prvom poluvremenu, protok lopte izgledao je nevjerojatno. Definitivno najbolja utakmica na turniru i ako ovako nastavimo, usudimo se napisati da nam teško djevojke iz Luksemburga mogu pokvariti slavlje.

3. ČETVRTINA

U drugo poluvrijeme Hrvatska je ušla s očitom dozom opreza uz samo par malih grešaka. Nismo dozvolili djevojkama iz Luksemburga da nam se približe, a samo minutu prije kraja četvrtine Petra Božan odvodi Hrvatsku na najvećih +19 u utakmici (69-50). Konačan rezultat treće četvrtine postavila je Lucija Banović – 70-50!

4. ČETVRTINA

Nije potrebno previše pisati o tijeku utakmice, sedam minuta prije kraja prednost naše reprezentacije narasla je na najvećih +23 u susretu i samo se čekao kraj.

HRVATSKA U18 ŽENSKA REPREZENTACIJA OSVOJILA JE ZLATNU MEDALJU NA EUROPSKOM PRVENSTVU B DIVIZIJE!