Hrvatske juniorke deklasirale Dansku na startu Europskog prvenstva

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija na otvaranju Europskog prvenstva divizije B u Bugarskoj, uvjerljivo je svladala Dansku rezultatom 91-39

POČETNA NERVOZA NA STARTU

Prva četvrtina dvoboja protekla je u početnom ispitivanju snaga te nervoznoj i nepovezanoj igri s obje strane. Dankinje su bolje otvorile susret i povele s 3-0 i 5-2 na samom startu, no naše cure vrlo brzo odgovaraju svojom mini serijom i preuzimaju vodstvo 6-5. Nakon toga uslijedila je rezultatska klackalica u kojoj su se oba tima smjenjivala u vodstvu sve do pred sam kraj prve četvrtine, kada naše cure uspijevaju povezati nekoliko dobrih akcija i serijom 10-3 odvojiti se na šest poena prednosti (20-14), da bi konačan rezultat prve četvrtine postavila Julie Moller pogođenim teškim šutem od tablu s istekom vremena za 20-16.

DRUGA ČETVRTINA USMJERILA DVOBOJ

U drugoj četvrtini stvari ipak počinju sjedati na svoje mjesto a igra naše reprezentacije poprima sve bolje konture. Julie Moller nakratko je vratila Dansku na samo -1 trojkom na otvaranju drugog perioda, no potom je uslijedio žestok odgovor naših cura koje rade seriju 9-0 te u 14. minuti utakmice prvi puta se odvajaju na dvoznamenkastu razliku 29-19. Od tada pa sve do kraja prvog poluvremena praktički je samo jedna ekipa postojala na terenu – Hrvatska.

Dankinje su do konca prvog poluvremena uspjele postići još svega pet poena, dok su naše na drugoj strani se u potpunosti razigrale i ubacile još 16, pa se na predah otišlo s uvjerljivih +21 u korist naše reprezentacije 45-24.

POTPUNA DOMINACIJA HRVATSKE U NASTAVKU

S obzirom na prednost koju je naša reprezentacija ostvarila, bilo je jasno da je pitanje pobjednika odlučeno još u prvom poluvremenu, no to nije promijenilo plan naših cura koje su i drugo poluvrijeme odradile na zavidnoj razini, S protokom vremena razlika u kvaliteti između dvaju timova sve je više dolazila do izražaja, pa je prednost naše reprezentacije samo nastavila rasti sve do konačnih +52

BOŽAN I BANOVIĆ VODILE HRVATSKU DO POBJEDE

Četiri hrvatske košarkašice susret su završile s dvoznamenkastim brojem poena. Najefikasnija u našim redovima bila je Petra Božan s 18 poena, sedam skokova i dvije asistencije, 15 poena imala je Lucija Banović uz osam skokova,. 13 poena postigla je Zara Valčić, a 11 je ubacila Iva Međugorac.

Kod Dankinja najbolja je bila Freya Jensen s 11 poena i 7 skokova, pored nje nitko više u danskim redovima nema više od sedam postignutih poena.

Sljedeći susret naša će reprezentacija igrati sutra (2. srpnja), protiv Nizozemske, s početkom u 17.00 sati. Utakmicu možete pratiti na službenom FIBA YouTube kanalu.