Ilirija slavila na Mavrincima nakon serije 20:0 u posljednoj četvrtini

Adria Oil Škrljevo upisalo je prvi poraz u Alpe Adria Cupu, na Mavrincima je bolja bila Nutrispoint Ilirija s rezultatom 73:84.

Domaćini su u ovaj susret ušli znatno oslabljeni – Jelenković i Bešić nisu bili u sastavu, kapetan Barnjak nije ulazio u igru, a Taylor Adway utakmicu je započeo na klupi.

Početak utakmice protekao je u konstantnom izmjenjivanju vodstva, no u zadnjim minutama prve te kroz cijelu drugu četvrtinu Škrljevo održava blagu prednost.

Momčad Damira Rajkovića u 23. minuti odlazi na +8 (51:43) nakon čega je usljedila prva crna rupa Škrljeva. Saša Dončić u igru vraća Dana Duščaka koji kreira seriju gostiju od 14:2 te se u posljednjih 10 minuta igre ušlo s izjednačenim rezultatom 57:57.

Zadnju četvrtinu puno bolje otvara Škrljevo te s 12 uzastopnih poena Rajčića i Marinellija odlaze na 10 poena razlike (69:59). No onda, nova crna rupa domaćina – u sljedećih šest minuta Škrljevo je izgubilo pet lopti, a gosti iz Ljubljane koriste potpunu dekoncentraciju u redovima Zelenih za seriju 20:0 i vodstvo 69:79. Škrljevo nije imalo odgovora za agresivnu obranu i zonski presing i tu se primjetio nedostatak Barnjaka i Jelenkovića koji bi u ovim trenucima donijeli potrebnu mirnoću u prijenosu lopte te je Ilirija rutinirano privela susret kraju.

Prvo ime susreta je mladi slovenski reprezentativac Dan Duščak koji je susret završio sa 17 poena, 6 asistencija i čak 7 ukradenih lopti. Jurković je zabio 20, a Bačvić 12 koševa.

Domaćine je s 21 poenom predvodio Mario Rajčić koji je uhvatio i 5 skokova. Marinelli je zabio 19 uz 6 asistencija, ali i 7 izgubljenih lopti, dok je Vrgoč upisao 17 koševa uz 5 postignutih trica.

Škrljevo za vikend gostuje kod Gorice, a već za tjedan dana ih očekuje gostovanje u Ljubljani kod Ilirije.