Odlična partija hrvatskih igrača: Žižić predvodio Maccabi do pobjede protiv Barce

Odličnu utakmicu odigrali su hrvatski igrači u dresu Maccabija.  Ante Žižić bio je predvodnik Maccabija, a dobru utakmicu odigrao je i Dragan Bender. Utakmica je otišla u produžetak u kojem se odlično snalaze Izraelci koji odnose pobjedu rezultatom 99:94.

Maccabi je odlično krenuo u susret stvorivši čak dvocifrenu prednost, ali Barca se uspjela vratiti u igru do poluvremena – 39:38. Imao je Maccabi vodstvo i nakon 30. minute te je vodio sve do završnice susreta kada je Barca uspjela preokrenuti utakmicu u svoju korist.

Uslijedila je dramatična završnica. Ante Žižić je svoj 22. poen za 78:76 pogodio 40 sekundi prije kraja, a na kraju gosti uzvraćaju na Jonesov pogodak preko Higginsa tri sekunde prije kraja za 80:80. To je bio rezultat s kojim se odlazi u produžetak.

U produžetku  Maccabi tricama preokreće zaostatak koji je stvorila Barca u uvodne dvije minute. Sličan scenarij i u dodatnih pet minuta. Žižić pogađa nakon skoka u napadu za 94:92. Higgins 12 sekundi prije kraja uzvraća za 94:94. Maccabi zove minutu odmora nakon koje Mirotić zarađuje tehničku pogrešku što Izraelci koriste pa bježe na tri razlike. Imao je Brandon Davies pokušaj trice za izjednačenje, ali nije bio precizan.

Ante Žižić predvodio je Maccabi s 24 poena i osam skokova. Odličan je bio i Bender sa 16 poena, šest skokova i četiri asistencije. Barcu je predvodio Mirotić s 23 postignuta poena.