Odlični Bajo odveo Split do desete uzastopne pobjede nad Cibonom!

Košarkaši Splita došli su do prve ovosezonske pobjede u AdmiralBet ABA ligi! Na Gripama su slavili protiv, sad već stalne mušterije, zagrebačke Cibone s rezultatom 77:76 te im je ovo deseta uzastopna pobjeda nad Vukovima.

Cibona je u Split došla bez Lovre Gnjidića koji se ozlijedio u utakmici protiv Furnira, no i bez njega odlično su otvorili utakmicu te nakon sedam minuta igre imaju velikih +15 (9:24).

Splićani do kraja prve četvrtine ipak hvataju priključak (19:25), da bi u drugoj i trećoj dionici došlo do potpunog preokreta i vodstva od 12 razlike (59:47) u 25. minuti utakmice.

Žuti su bili u potpunoj kontroli utakmice do zadnjih pet minuta u koje su ušli s 10 poena viška (74:64). Cibona se potom vraća u utakmicu preko Gegića i Mustapića, a nakon polaganja Reuversa 90 sekundi prije kraja dolaze na razmak od jednog posjeda (76:73).

Nakon serije promašaja i izgubljenih lopti i s jedne i s druge strane, Perković je prelomio utakmicu sa slobodnim bacanjem za +4 (77:73) 13 sekundi prije kraja, a konačni rezultat postavio je Mustapić koji pogađa tricu sa sirenom.

Titula igrača utakmice odlazi u ruke Darka Baje koji je susret završio s 26 poena, 9 skokova (5 u napadu) te čak 10 iznuđenih prekršaja. Splitsku dominaciju pod koševima potvrdio je i Karlo Žganec s 14 koševa i 7 skokova. Cibonu je s 18 poena i 7 skokova predvodio Amar Gegić.

U sljedećem kolu Split gostuje u Ljubljani kod Cedevite Olimpije, dok će Cibona u drugom hrvatsko-slovenskom susretu na svom terenu dočekati Krku.