SC Derby nakon dva produžetka slavio na Gripama, Split i dalje bez pobjede

Košarkaši Splita ni u četvrtom ovosezonskom nastupu nisu uspjeli doći do pobjede u AdmiralBet ABA ligi – nakon dva produžetka bolji je bio SC Derby s rezultatom 94:101.

Gosti iz Podgorice veći su dio utakmice proveli u blagoj prednosti te su do poluvremena stvorili zalihu od 10 poena viška (31:41).

Vodstvo su držali sve do 26. minute kada je Žganec tricom okrunio dobru igru Splita u nastavku i odveo Žute na dva poena prednosti (50:48), njihovo prvo vodstvo još od 9. minute i rezultata 18:17.

Split je u zadnjih 10 minuta ušao sa pola koša prednosti, no SC Derby posljednju četvrtinu otvara sa serijom 9:0 te ponovno odlazi na osjetniju prednost (55:63). Split se preko McLeana vraća u utakmicu te s dvije vezane trice Amerikanca izjednačuje rezultat (68:68) dvije i pol minute prije kraja.

U sljedećem napadu Ukić je postigao svoju trademark tricu nakon driblinga prema lijevom krilu i odveo Split na +3. Baćović na drugoj strani pogađa dalekometni šut iz kuta, no gaženje linije njegovu preciznost nagradilo je samo s dva poena. Magee faulira Žganeca koji je u oba navrata siguran s linije za slobodna bacanja te vraća prednost Splita na tri poena razlike. U sljedećem napadu odlični Kyle Vinales pogađa tricu te izjednačuje rezultat. Do isteka vremena Ukić je promašio dvije trice, dok je na drugoj strani Vinales bio neprecizan te je utakmica otišla u produžetak.

Kyle Vinales i Sani Čampara (FOTO: KK Split/Ivica Čavka)

Split bolje otvara prvi produžetak te koševima Žganeca i McLeana odlazi na +5. Žuti održavaju prednost sve do zadnje minute – prvo Perković realizira sva tri slobodna bacanja, na drugoj strani Vinales tricom (opet) smanjuje na -3. Nejc Barič gubi loptu što koristi Justin Edwards koji na drugoj strani realizira koš-faul te odvodi utakmicu u drugi produžetak.

U drugom produžetku gosti preko Kamenjaša, Vinalesa, Mageea i Starovlaha rade seriju 9:2 te 1:44 do kraja odlaze na +7. Split više nije imao snage za preokret, Vinales je do kraja susreta upisao još 6 poena i osigirao novu pobjedu za SC Derby.

Kyle Vinales bez konkurencije odnosi titulu igrača utakmice – konačna statistika iznosi 37 poena i 9 asistencija uz šut 12/19 iz igre te 10/10 sa linije slobodnih bacanja. Kenan Kamenjaš zabio je 18 koševa ze uhvatio 13 skokova, a Edwards i Magee su zabili 16.

Kod domaćina double-double je upisao Karlo Žganec (18 poena, 11 skokova), 14 su zabili McLean i Ukić (trica 2/13), a po 11 Barič, Vuko i Bajo.

Split u sljedećem kolu gostuje u Laktašima kod Igokee (22. listopad), dok će SC Derby na svom parketu dočekati Cibonu (25. listopad).