Seattle deklasirao Phoenix i stigao do četvrte ovosezonske pobjede!

Dominantnom i sjajnom predstavom Seattle Storm Ivane Dojkić na domaćem parketu deklasirao je Phoenix Mercury 97-74, i tako ostvario svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Početak dvoboja protekao je u uvodnom ispitivanju snaga i konstantnoj rezultatskoj klackalici sve do same završnice prve četvrtine, kada Seattle uspijeva povezati nekoliko dobrih reakcija na oba kraja terena i tako steći prednost od četiri poena 19-15 nakon uvodnih deset minuta.

Probleme za domaći tim momentima stvorala je prilična nepreciznost u šutu Jewell Loyd, kao i dva rana prekršaja Ivane Dojkić, koja je vrlo brzo morala napustiti igru te je veći dio prve četvrtine provela na klupi.

Ipak sve ono što nije funkcioniralo na željeni način u prvoj, posložilo se u drugoj četvrtini. Domaći tim zaigrao je znatno kvalitetniju obranu koja je donosila i lakše poene u napadu.

Uspavana Jewell Loyd koja je u prvoj četvrtini postigla svega dva poena, u drugom je periodu podsjetila zašto je trenutno najefikasnija igračica lige te je ubacila 12 poena u tom periodu igre.

Sjajnoj Loyd priključila se raspoložena Ezi Magbegor, i Seattle je uz puno bolju igru  u drugoj četvrtini ostvario uvjerljivih +15 na koncu prvog poluvremena 49-34.

Nakon odlične druge četvrtine domaće igračice napunile su se prijeko potrebnim samopouzdanjem te u nastavak susreta ušle još snažnijim tempom.

Sjajnom energijom i čvrstom obranom – osobito na glavnim vedetama igre Phoenixa Taurasi i Griner, koje su baš kao i u prvom ovosezonskom dvoboju ova dva suparnika poprilično dobro zaustavljene, otežana je napadačka realizacija košarkašicama Phoenixa.

Sa druge strane mirne, samouvjerene i potpuno opuštene igračice Seattlea lakoćom su pogađale dalekometne šuteve. Loyd i Whitcomb kanonadom dalekometnih pogodaka zasule su gostujući koš, i nisu dozvolile bilo kakvo približavanje Phoenixa. Treća četvrtina završena je neriješenim rezultatom 23-23, pa se u posljednjih deset minuta utakmice ušlo s prednošću domaćina 72-57.

Konstantno visoka razlika u korist Seattlea, i osjetna nadmoć domaćina na terenu u potpunosti je slomila duh gostujućeg tima i volju za borbom u posljednjih deset minuta utakmice. Posljednja četvrtina protekla je u laganom ritmu, što je trenerici domaćeg tima otvorilo prostor da u igru gurne i one igračice koje inače manje igraju. One su svoje minute sjajno iskoristile, i rutinski privele utakmicu kraju, povećavši razliku na konačnih +23.

Seattle je bio bolji tim u gotovo svim statističkim parametrima, a posebno se ističe odnos izgubljenih lopti. Phoenix je izgubio čak 20 lopti, devet više od Seattlea, a iz tih izgubljenih lopti gostujući tim primio je  25 poena.

Seattle Storm do pobjede je predvodila Jewell Loyd s 24 poena, sedam skokova, tri asistencije i četiri oduzete lopte, a pratile su je Ezi Magbegor s 15, Sami Whitcomb s 14 i Joyner Holmes s 12 poena. Naša Ivana Dojkić na terenu je provela nešto više od 16 minuta i postigla šest poena (2P 3-6,3P 0-2), uz četiri skoka i tri asistencije.

Kod Phoenixa Moriah Jefferson ubacila je 18 poena, Michaela Onyenwere 14, dok je duo Griner-Taurasi na kraju postigao 24 poena, Brittney Griner 13, a Diana Taurasi 11 poena, no velik dio svog učinka ostvarile su u trenucima kad je susret već bio rezultatski odlučen.

S omjerom od četiri pobjede i devet poraza Seattle trenutno zauzima pretposljednje 5. mjesto  na ljestvici Zapadne konferencije, dok su na ukupnoj ligaškoj ljestvici na također pretposljednjem 11, mjestu s jednakim omjerom kao deseta Minnesota Lynx i samo jednu pobjedu udaljeni od osmo plasirane ekipe Chicago Sky.

U sljedećoj utakmici Seattle će gostovati kod Minnesote Lynx. Susret je na rasporedu u noći s utorka na srijedu u 2:00 sata po hrvatskom vremenu.