Škifić odličan u pobjedi Legije, Ramljak i Sobin upisali dvoznamenkasti učinak

Tri hrvatska košarkaša jučer su imala zapažene nastupe za svoje momčadi u poljskom prvenstvu.

Prvi je na parket izašao Jure Škifić čija je Legia pregazila Torun kojeg vodi Ivica Skelin rezultatom 105-68. Jure je na terenu proveo nešto više od 18 minuta, a u pobjedi svoje momčadi je sudjelovao sa 14 poena, 8 skokova i 2 asistencije te je bio stopostotan s linije za slobodna bacanja (7/7). Najbolji strijelac susreta bio je Raymond Cowels III s 20 poena.

Slask Wroclaw našeg Ivana Ramljaka poražen je na gostovanju kod aktualnog poljskog prvaka Ostrowa kojeg s klupe vodi naš stručnjak, Igor Miličić. Ramljak je 27 minuta na terenu iskoristio za učinak od 11 poena, 4 skoka i 4 asistencije. Najbolji strijelac Slaska bio je bivši igrač Zadra, Kodi Justice, koji je zabio 20 koševa, dok je prvo ime susreta bio James Palmer Jr. s 21 poenom i 8 skokova.

Dobar nastup upisao je i Josip Sobin koji je u porazu MKS Dabrowe Gornicze od PGE Spojinia Stargrada sudjelovao s 11 poena, 3 skoka i 4 asistencije. Prvo ime susreta bio je Jacobi Boykins, igrač koji je prošlu sezonu započeo u Zadru, sa 17 poena i 10 skokova.