Split na pogon mladog Perasovića nadigrao Goricu

Split je otvorio pobjedom novo poglavlje HT Premijer lige nakon reprezentativne stanke. Ovog puta je na Gripama nastradala Gorica rezultatom 87:72. Žute je predvodio mladi Ivan Perasović koji je u trenerskom debiju Milana Karakaša ugradio 15 poena. Veseli svakako činjenica da je Perasović dobio 27 minuta, kao da novi trener čita naše analize.

Šalu na stranu, Žuti su odlično ušli u susret s početnih 7:0. Gosti su se tijekom prve četvrtine stigli adaptirati. Igrala je Gorica svoju standardnu igru te se na prvi dvominutni odmor odlazi s rezultatom 19:22 za momčad Josipa Sesara. Goričani su držali egal sve do završnice poluvremena. Dvije i pol minute do velikog odmora bilo je 37:34 za Split.

Ulaskom Roka Ukića i Ivana Perasovića Split stvara, na kraju će se pokazati nedostižnom, razliku. Prvo je mladi Perasović vezao pet poena, trica iz kornera pa zatim alley-oop zakucavanje preko čovjeka. Definitivno jedan od ljepših akcija u sezoni koju će biti vrijedno gledati više puta! Zonska obrana se Gorici nikako nije isplatila, a Žuti su samo u drugoj dionici postigli 31 poen, odnosno 50:41 nakon 20 minuta igre.

U trećoj dionici obrana Splićana pokazuje svoj ABA ligaški nivo, a u napadu “na iskustvo” prolaze Luka Babić i Marko Luković pa se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 69:56. Odmah na otvaranju četvrte četvrtine Perasović veže pet poena uz Marića i Perkovića pa Split dolazi do velikih plus 20 (78:58). To je označilo kraj rezultatske neizvjesnosti.

Splitski centri, Vranković i Marić, do kraja odrađuju posao pa je Split slavio sa 87:72. Ivan Perasović je s 15 poena bio najefikasniji u Žutoj momčadi. Po 14 su dodali Antonio Vranković i Marko Luković. Marin Marić se prikjučio s 12 “ubačaja” uz 10 skokova i novi double-double.

Krešimir Ljubičić je predvodio Goricu sa 17 poena i sedam skokova. Deset poena je upisao Karlo Uljarević, a debitirao je novopridošli Ozren Pavlović koji je postigao devet poena.