Subota, 4 prosinca, 2021
More

POPULARNE OBJAVE

Split na pogon mladog Perasovića nadigrao Goricu

Split je otvorio pobjedom novo poglavlje HT Premijer lige nakon reprezentativne stanke. Ovog puta je na Gripama nastradala Gorica rezultatom 87:72. Žute je predvodio mladi Ivan Perasović koji je u trenerskom debiju Milana Karakaša ugradio 15 poena. Veseli svakako činjenica da je Perasović dobio 27 minuta, kao da novi trener čita naše analize.

Šalu na stranu, Žuti su odlično ušli u susret s početnih 7:0. Gosti su se tijekom prve četvrtine stigli adaptirati. Igrala je Gorica svoju standardnu igru te se na prvi dvominutni odmor odlazi s rezultatom 19:22 za momčad Josipa Sesara. Goričani su držali egal sve do završnice poluvremena. Dvije i pol minute do velikog odmora bilo je 37:34 za Split.

Ulaskom Roka Ukića i Ivana Perasovića Split stvara, na kraju će se pokazati nedostižnom, razliku. Prvo je mladi Perasović vezao pet poena, trica iz kornera pa zatim alley-oop zakucavanje preko čovjeka. Definitivno jedan od ljepših akcija u sezoni koju će biti vrijedno gledati više puta! Zonska obrana se Gorici nikako nije isplatila, a Žuti su samo u drugoj dionici postigli 31 poen, odnosno 50:41 nakon 20 minuta igre.

U trećoj dionici obrana Splićana pokazuje svoj ABA ligaški nivo, a u napadu “na iskustvo” prolaze Luka Babić i Marko Luković pa se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 69:56. Odmah na otvaranju četvrte četvrtine Perasović veže pet poena uz Marića i Perkovića pa Split dolazi do velikih plus 20 (78:58). To je označilo kraj rezultatske neizvjesnosti.

Splitski centri, Vranković i Marić, do kraja odrađuju posao pa je Split slavio sa 87:72. Ivan Perasović je s 15 poena bio najefikasniji u Žutoj momčadi. Po 14 su dodali Antonio Vranković i Marko Luković. Marin Marić se prikjučio s 12 “ubačaja” uz 10 skokova i novi double-double.

Krešimir Ljubičić je predvodio Goricu sa 17 poena i sedam skokova. Deset poena je upisao Karlo Uljarević, a debitirao je novopridošli Ozren Pavlović koji je postigao devet poena.