Split uvjerljivo nadigrao Zadar; Odluka o prvaku Hrvatske na Višnjiku!

Uzbudljiva četvrta finalna utakmica na Gripama! Split je odličnom partijom upisao pobjedu i izjednačio na 2-2 u seriji, što ujedno znači i majstoricu u Zadru! Konačan rezultat bio je 81:68 za Split.

Nakon prvih par minuta Splićani su imali prednost do četiri poena viška (11:7), no gosti su bili bolji tijekom prvih deset minuta igre gdje su imali čak plus osam. Vodstvo je Zadar zadržao sve do početnih minuta druge dionice kada su imali plus šest.

Reprezentativni duo Perković-Ukić bio je posebno razigran i Žuti preokreću rezultat i na poluvrijeme odlaze s 44:37. Valja istaknuti svakako Perkovića koji je prvi dio zaključio s 13 poena.

split-zadar
Split, 02.06.2021. – Cetvrta utakmica zavrsnice HT Premijer lige izmedju KK Split i KK Zadar. Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Furiozan start Splita

Dobro drugi dio otvara Antonio Vranković koji donosi plus deset za Žute, da bi u sljedećem napadu brutalnim zakucavanjem preko Bursaća Babić za 49:37 natjerao Veljka Mršića na minutu odmora. Slijedi energičan nastavak.

Splitu je malo “stala” trica, no ni Zadrani nisu bili pretjerano efikasni, dok je u obrambenoj fazi Zadar prebacio postavke na zonsku obranu. Fazu igre od tri minute bez pogodaka s obje strane prekida Luković tricom. Uzvratio je na drugoj strani Onuaku, da bi Luković s devet metara ubacio još jednu tricu za visokih plus 14 Splita – 56:42 i novu minutu odmora za Zadar.

Unatoč pokušaju Zadra za povratkom, Split je u završnici treće dionice zadržao plus 14 nakon što je Marić poentirao sa zvukom sirene. Slijede novi pokušaji Zadrana, ali nakon malo problema s organizacijom napada kod Ukića, Splićane u mirnim vodama održava dominacija u skoku uz dodatak Tonija Perkovića (67:51 sedam minuta prije kraja).

Imao je Split i plus 19 nakon trice Marčinkovića, no Zadrani u žurbi smanjuju na 73:58 na pet i pol minuta prije kraja pa je Mile Karakaš reagirao s minutom odmora. Žuti su nastavili tricašku kanonadu pa dolaze čak i do plus 21 nakon pete trice Lukovića.

S plus 15 Splita se ušlo u posljednje dvije minute susreta, a Zadrani nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti do kraja.

Najefikasniji su u pobjedi Splita bili Perković s 18 i Luković sa 17 poena. Kod Zadra se istaknuo tek Carter s 13 poena.