Težak poraz Hrvatske na otvaranju Europskog prvenstva!

Hrvatska nije dobro otvorila nastup na Europskom prvenstvu, doživjeli smo poraz od Njemačke.

Hrvatska juniorska reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo porazom od Njemačke rezultatom 81-53. Bila je to jednosmjerna utakmica od samog starta.

Nisu dobro izabranici Srđana Subotića otvorili utakmicu, u uvodnih pet minuta nismo postigli niti jedan koš, i Njemačka odlazi na početnih 13-0. Do kraja četvrtine prednost je samo rasla i na mali odmor naš današnji suparnik odlazi s velikih +19 (29-10). Potrebno je naglasiti da smo u tom periodu imali čak devet izgubljenih lopti što je ipak bilo previše.

Do velikog odmora naša se reprezentacija nešto malo stabilizirala, ali to nije bilo dovoljno niti da se smanji zaostatak, a kamoli ugrozi protivnika. U nastavku je Njemačka nastavila graditi svoju prednost koja je u jednom trenutku dosegnula čak +31 i bilo je samo pitanje kojim će rezultatom utakmica završiti.

U našim redovima, možemo reći da jedini ispit položio Toni Bilić koji je upisao 11 poena uz pet asistencija.

Iduća utakmica na rasporedu je već sutra, u nedjelju 23. srpnja od 18:00 sati, a protivnik je Turska.