Ponedjeljak, 25 listopada, 2021
More

POPULARNE OBJAVE

Bender i Žižić uz Wilbekina predvodili Maccabi do uvjerljive pobjede

Maccabi je upisao uvjerljivu pobjedu kod kuće protiv oslabljenog Khimkija. Ponos Izraela slavio je rezultatom 92:62, a vrlo dobar nastup ostvarili su Ante Toni Žižić i Dragan Bender. Hrvatski dvojac bio je među raspoloženijim pojedincima kod pobjedničke momčadi.

Izraelci su nakon 20 minuta utakmice riješili pitanje pobjednika. Poslije plus deset nakon prve dionice, Maccabi je već sredinom druge četvrtine imao plus 20, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 53:25. U nastavku je domaćin potpuno razbio rusku momčad koja je u jednom trenutku zaostajala s 41 poenom razlike.

Gosti su na kraju malo ublažili poraz zahvaljujući dvojcu Mickey-McCollum koji je postigao 21, odnosno 17 poena. Ante Žižić bio je najefikasniji igrač Maccabija zajedno sa Scottijem Wilbekinom. Obojica su postigli po 13 poena, dok je Žižić imao i sedam skokova za samo 16 minuta igre.

Dragan Bender je upisao 12 poena uz također sedam skokova, a pritom je proveo 23 minute na parketu.