Hrvatska pobjedom protiv Poljske u osmini finala na Izrael

Hrvatska će prolazak među najboljih osam juniorskih reprezentacija Europe tražiti protiv Izraela.

Hrvatska juniorska reprezentacija upisala je prvu pobjedu na Europskom prvenstvu. Izabranici Srđana Subotića bili su bolji od reprezentacije Poljske rezultatom 73-59.

Izjednačeno i defanzivno orijentirano su obje reprezentacije otvorile utakmicu, ali onda početkom druge četvrtine Hrvatska radi seriju 12-0 te odlazi na dvocifrenu prednost. Uspjeli su Poljaci zaostatak smanjiti do velikog odmora na samo četiri razlike, ali još bolje je Hrvatska zaigrala u nastavku i utakmica je privedena kraju bez previše problema.

Pobjeda je to kojom je osigurana treća pozicija uoči osmine finala, a ondje će nam protivnik biti reprezentacija Izraela iz Skupine A. Ondje je Francuska završila kao prva u skupini, Izrael je zauzeo drugu poziciju, Litva treću dok će Švedska u osminu finala s posljednje.

‘Čestitke momcima na jednoj jako dobroj utakmici i važnoj pobjedi koja nam omogućava nešto lakšeg protivnika u odnosu na Francusku. Najbitnija je stvar da smo dobro reagirali u jednoj situaciji određenog pritiska jer smo znali kolika je važnost utakmice. To je najveći dobitak danas za nas.

Imamo dan odmora pred nama koji ćemo iskoristiti da se rekuperiramo i da se pripremimo najbolje moguće za sljedećeg protivnika. Kao do sada, idemo od utakmice do utakmice, probati odigrati najbolje što možemo i tražiti svoju priliku.’ – rekao je izbornik Subotić za naš portal.