Juniorke uvjerljive protiv Sjeverne Makedonije!

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija ostvarila je i treću pobjedu na Europskom prvenstvu divizije B u Bugarskoj. Nakon Danske i Nizozemske, naše su cure danas svladale reprezentaciju Sjeverne Makedonije rezultatom 83-41

Nervozan početak i sjajan kraj prve četvrtine

Baš kao u prve dvije utakmice na ovom prvenstvu, naše su cure i u današnji susret ponovno ušle dosta nervozno i neefikasno, pa se reprezentacija Sjeverne Makedonije prvih nekoliko minuta držala u rezultatskom priključku. Imale su Makedonke i početnu prednost 2-0 i 7-4, no nisu uspjele dugo zadržati taj nivo igre. U drugom dijelu prve četvrtine, kada su naše reprezentativke došle na “radnu temperaturu” preuzele su kontrolu nad igrom i počele pogađati šuteve s distance. S nekoliko pogođnih trica u nizu Hrvatska je vrlo brzo preokrenula rezultat i nakon osam i pol minuta igre već je bilo +10 (20-10), a ta je prednost do kraja prve dionice narasla sve do +15 (29-14).

Šest i pol minuta bez primljenog koša

Sjajan završetak prve četvrtine napunio je dodatnim samopouzdanjem naše igračice, koje su u drugoj četvrtini uz efikasan napad nadodale i fantastičnu obranu te su Makedonke držale gotovo šest i pol minuta bez postignutog koša. U tom vremenu Hrvatska je stekla 28 poena prednosti (42-14). Makedonke su do kraja druge četvrtine uspjele ubaciti svega sedam peona, dok su na drugoj strani primile 17, pa se na predah otišlo s +25 za Hrvatsku 46-21.

Puno rotacija i revijalni ton u nastavku

S obzirom na ogromnu rezultatsku i kvalitativnu prednost na našoj strani, bilo je jasno da je pitanje pobjednika odlučeno još tokom prvog poluvremena, što je izborniku Nemecu otvorilo mogućnost da u nastavku susreta bez većih problema dozira minutažu igračicama po želji, i da priliku svima. Nastup u ovom dvoboju upisalu su sve raspoložive naše igračice, a prednost Hrvatske s protokom vremena samo je nastavila rasti sve do konačnih +42

Najefikasnija u hrvatskim redovima bila je Lucija Banović sa 16 poena, osam skokova, tri oduzete lopte te po jednom blokadom i izgubljenom loptom, po 15 poena ubacile su Nina Novak i Petra Božan, dok je 11 postigla Zara Valčić.

U reprezentaciji Sjeverne Makedonije jedina s dvoznamenkastim brojem postignutih poena bila je Marija Nikolov, koja je postigla 10 poena uz šest skokova, dvije asistencije, ali i čak 11 izgubljenih lopti. Od ostalih igračica, ni jedna nije dala više od devet poena.

“Protiv Sjeverne Makedonije pokušali smo razigravati ekipu i igračice koliko je to bilo moguće. S obzirom da za manje od 24 sata igramo utakmicu za prvo mjesto protiv Islanda dali smo podjednaku priliku svima i uspjeli postići više od 80 koševa. To protiv Makedonki do sada nije uspjelo nikome. Primili smo i najmanje koševa. U cjelini možemo biti zadovoljni. Sačuvali smo sve igračice od ozljeda i umora i sutra vjerujemo da možemo do prvog mjesta u skupini protiv Islanda, koji sigurno nije bezazlena i naivna ekipa, ali imamo samopouzdanja i povjerenja u svoje mogućnosti”.Izjavio je nakon susreta izbornik Dean Nemec.
Protiv Islanda za prvo mjesto u skupini

U posljednjoj utakmici grupne faze našu reprezenaciju očekuje dvoboj protiv Islanda, koji će direktno odlučiti o tome tko će biti prva reprezentacija ove skupine. Susret je na rasporedu sutra (5. srpnja) u 12:00 sati po hrvatskom vremenu, a možete ga pratiti na službenom FIBA YouTube kanalu.