Zadar slavio protiv Vrijednosnica, double-double Buljana i Junakovića

Košarkaši Zadra slavili su protiv Vrijednosnica Osijek u posljednjem susretu 6. kola HT Premijer lige s rezultatom 86-78.

Zadrani, koje je u ovoj utakmici s klupe vodio Srđan Helbich, odlično otvaraju utakmicu te nakon trice Vukovića dolaze do +8 (17:9) nakon pet minuta igre. Brokeri se u susret vraćaju preko Topolovića koji je postigao 11 od prvih 16 poena gostiju, a u prvo vodstvo dolaze minutu prije kraja prve četvrtine nakon trice Marka Bošnjaka.

Osječani su stečenu prednost održavali kroz cijelu drugu i treću četvrtinu, no ni u jednom trenutku se nisu uspjevali odvojiti na dvoznamenkastu udaljenost od Zadra. Domaćini su treću četvrtinu zavšili serijom 13:4 koju je tricom dvije sekunde prije kraja okrunio Tomislav Buljan za prvo vodstvo (61:59) Zadra nakon 19:16 u prvoj četvrtini.

U posljednjih 10 minuta Osječani tek u jednom navratu dolaze do -4 (70:66), no snage za još jedan preokret nisu imali. Utakmicu su sa serijom 5-0 u zadnjoj minuti zaključili Junaković i Buljan za konačnih 86:78.

Zadrane su prevodili Junaković s 15 poena i 12 asistencija te Buljan s 12 poena i 10 skokova. Carter je zabio 13, Vuković 12, a Luković 10.

Goste je predvodio Đorđe Topolović s 22 poena i 5 skokova, Makoi je zabio 15, a Lisica 11 uz 6 skokova i 3 asistencije.

U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Šibenke, a Brokeri će kod kuće dočekati Split.